środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Most Dolny w końcu doczeka się remontu [ZDJĘCIA]

2019-10-21 15:00:00 (ost. akt: 2019-10-21 12:14:19)

Autor zdjęcia: Kamila Kornacka

Od dawna nawierzchnia Mostu Dolnego straszy swoim wyglądem. Braki w kostce, wybrzuszenia, jest tu krzywo i po prostu niebezpiecznie. Na szczęście ta sytuacja ma ulec zmianie. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wymianę nawierzchni.

Oba mosty zostały wyremontowane dzięki projektowi unijnemu, który zakładał poprawę infrastruktury Portu Morskiego Elbląg w zakresie obsługi żeglugi pasażerskiej i turystycznej. Oba są zwodzone, ale tylko przez Most Dolny, oprócz pieszych, mogą przejeżdżać również samochody. Nawierzchnia mostu ulega coraz większym zniszczeniom. Miasto postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i ogłosiło przetarg na wymianę nawierzchni.

Nazwa zadania, to „Wymiana nawierzchni na moście w ciągu ul. Studziennej i Orlej”. Zakres robót, jak czytamy w ofercie, obejmuje rozbiórkę istniejących elementów nawierzchni jezdni i chodnika, wykonanie powłok antykorozyjnych i izolacji konstrukcji stalowej, wykonanie odwodnienia liniowego oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodnika.

Wykonawca na zrealizowanie zadania będzie miał czas do 20 kwietnia 2020 roku. Termin składania ofert upływa 5 listopada 2019 r.

K


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB