Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Dzieci w końcu mają miejsce dla siebie [ZDJĘCIA]

2019-10-23 11:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 10:53:39)

Autor zdjęcia: kk

Dziś, 23.10, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 imienia Janusza Korczaka w Elblągu nastąpiło otwarcie nowopowstałego placu zabaw dla dzieci. Projekt zrealizowany został w ramach budżetu obywatelskiego.

Ośrodek działa na poziomie przedszkola i szkoły podstawowej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami. Oprócz edukacji zajmuje się też terapią i rehabilitacją dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, oraz dzieci z niepełnosprawnościami złożonymi. Placówka dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

– Dla nas to wyjątkowa uroczystość – poinformowała Krystyna Miezio, dyrektorka ośrodka. – Nowy plac zabaw pomoże nam w pełnej integracji i nauce właściwej postawy wśród dzieci z niepełnosprawnością.

– Bardzo się cieszę, że kolejne miejsce w naszym mieście budzi radość, zdrową energię i zadowolenie – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta. – Budżet obywatelski to jest właśnie ta część budżetu, która ma wywoływać tę energię, chęć i propozycje tego, co warto zrobić, by w naszym otoczeniu, gdzie mieszkamy, pracujemy i przebywamy było fajniej. Gratuluję wygranej, bo to nie jest tak, że to był jedyny wniosek, ale konkurował on z innymi o środki finansowe. Cieszę się, że ta inicjatywa została zrealizowana. Dziękuję całemu zespołowi, który czuwał nad realizacją projektu, byśmy mogli dziś, w ten słoneczny dzień, spotkać się tutaj. Życzę wszystkim dzieciakom wspaniałej zabawy, dobrego wypoczynku i oczywiście, by na tym placu zabaw nikomu nie zdarzyło się nic złego.

– Dzieci lubią się bawić: wesoło, radośnie, lecz gdzie to robić, gdy wokoło tylko trawa rośnie? – recytował Damian, jeden z podopiecznych ośrodka. – Pomysł więc się zrodził w pewien dzień ponury, by obywatelski budżet rozwiał czarne chmury.

Tak też się stało, od dziś podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Elblągu mają miejsce do spożytkowania swojej energii. Plac zabaw “Konik Polny” został zaprojektowany specjalnie dla nich, radość dzieci jest ogromna, a uśmiechy na ich twarzach stanowią najlepszą formę podziękowania.

Na placu zabaw pojawiły się między innymi gry zręcznościowe i interaktywne, karuzele, fabryka piasku i trampolina. Teren zabezpieczony jest specjalną nawierzchnią, wyposażony w ogrodzenie, oświetlenie i monitoring.



kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB