Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Bieg Niepodległości 2019

2019-10-23 13:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 10:45:20)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Wielkimi krokami zbliża się dzień 11 listopada, kiedy to odbędzie się kolejna, już VI edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości. Zapisy do biegu głównego i biegu dla dzieci trwają do 3 listopada.

Na liście startowej znajdują się zawodnicy w dużej mierze z Elbląga, ale jest wielu biegaczy z różnych stron Polski, reprezentujących inne miasta takie jak: Toruń, Gdańsk, Rumia, Nowy Dwór Gdański, Braniewo, Ostróda, Iława, Malbork, Kwidzyn, Grudziądz, Bartoszyce i wiele innych.


– Cieszy nas, że tak wiele osób postanowiło świętować w Elblągu rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie tylko uroczyście, ale też na sportowo – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Uczestników przybywa z dnia na dzień, dlatego zachęcamy do jak najszybszego zapisania się na to jakże ważne wydarzenie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz biegu głównego na 10 km, odbędzie się rywalizacja sztafet (3 x 3.333 m) oraz wyścigi dla dzieci do 15. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości. Dystanse dla dzieci będą zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy, 600 m, jest przeznaczony dla dzieci w wieku 14-15 lat. Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, taki sam jak w biegu głównym.

Trasa biegu będzie przebiegała przez centrum miasta. Start i meta będą znajdowały się przy ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej i 12 Lutego. 
– Dzięki temu, że trasa podzielona jest na 3 pętle po 3 333 metry, organizujemy ponownie rywalizację dla sztafet – dodaje Krzysztof Fedak. – Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wolą pokonać krótszy dystans niż 10 km.

Zapisy do biegu głównego, sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości przyjmowane są za pomocą serwisu Elektroniczne Zapisy. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy: zapisz się, następnie w formularz zgłoszeniowy pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Na stronie tej dostępny jest również regulamin biegu, w którym zawarte są wszelkie informacje na temat m.in. trasy, kategorii wiekowych, nagród i opłat. Nowością jest zwolnienie z opłaty startowej osób startujących w kategorii wiekowej 70+. Prosimy jednak pamiętać, że w przypadku osób 70+ brak opłat nie zwalnia uczestnika z konieczności dokonania rejestracji na bieg. Przypominamy również, że każda z osób biorących udział w rywalizacji sztafet musi dokonać pełnej rejestracji.

Program VI Elbląskiego Biegu Niepodległości:

Niedziela, 10.11.2019 r.
10.00 – 15.00 - Wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.

Poniedziałek, 11.11.2019 r.
9.00 – 10.30 – Wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.10.55 – 12.30 – Starty do Małego Biegu Niepodległości (dzieci od 0-15 lat) .
 13.25 – Uroczyste otwarcie zawodów.
13.30 – VI Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km oraz sztafety – bieg kobiet i mężczyzn
14.15 – Wydawanie posiłków dla zawodników.
15.30 – Dekoracja zwycięzców biegu głównego oraz sztafet.
15.45 – Zamknięcie zawodów.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem biegu jest: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB