Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Drogą św. Jakuba do Niedźwiedzicy

2019-10-23 19:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 15:31:35)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na kolejną wędrówkę! 26 października (sobota) odbędzie się 19-kilometrowa wędrówka Pomorską Drogą z Nowego Dworu Gdańskiego do Niedźwiedzicy. To wyjątkowy odcinek, bo na trasie są aż dwa malownicze kościółki pw. św. Jakuba w Tui i w Niedźwiedzicy.

Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago to pierwotnie szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Dzisiaj nie ma już jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do różnych celów, wieloma drogami. Trasa jest oznaczana muszlą św. Jakuba, która jest symbolem pielgrzymów i żółtymi strzałkami.

W tym roku uczestnicy Pomorskiej Drogi św. Jakuba przeszli już 101 km. Zaczęli w Braniewie i doszli do Nowego Dworu Gdańskiego. Został ostatni, szósty odcinek trasy tegorocznego cyklu wędrówek pn. „ZACZNIJ Z NAMI SWOJE CAMINO”.
Zainteresowani spotykają się na dworcu autobusowym w Elblągu, skąd o godz. 8.00 autobusem PKS dotrą do Nowego Dworu Gdańskiego. Jeśli komuś bliżej do Nowego Dworu Gdańskiego niż do Elbląga, to może oczywiście dołączyć na dworcu autobusowym w Nowym Dworze Gdańskim, skąd wędrówka rusza o godz. 8.40. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapkę na głowę i dobry humor.

Każdy nowy uczestnik otrzyma Paszport Pielgrzyma, a ten, kto już w wędrówce brał udział wcześniej, wie, że ma go ze sobą zabrać. Każdy, kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy, będzie mógł otrzymać Brązowa Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

Powrót do Elbląga odbędzie się autobusem PKS z Dworkowa.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba:
https://www.facebook.com/pg/pdsj.elblag/photos/?ref=page_internal

JM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB