Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Legenda polskiego rocka w Elblągu

2019-10-24 15:00:00 (ost. akt: 2019-10-24 12:19:03)
Lady Pank

Lady Pank

Autor zdjęcia: Agora Muzyka

Wszystko zaczęło się w 1981 we Wrocławiu. Od wydania ich pierwszej płyta mija w tym roku 35 lat. Lady Pank na czele z Janem Borysewiczem i Januszem Panasewiczem już 8 listopada zagrają dla elbląskiej publiczności.

“Mniej niż zero”, “Zamki na piasku”, “Vademecum Skauta”, “Kryzysowa narzeczona” czy “Tacy sami” to tylko kilka z hitów, których zespół ma w swoim dorobku mnóstwo. Ich pierwszy album pt. “Lady Pank” rozszedł się w ponad milionowym nakładzie i wszyscy wiedzieli, że mają do czynienia z prawdziwymi gwiazdami muzyki rockowej.

Już w 1985 zaczęli koncertować poza granicami swojego kraju. Grali w Finlandii, Wielkiej Brytanii, Związku Radzieckim i Stanach Zjednoczonych. We współpracy z amerykańską agencją muzyczną udało im się wydać anglojęzyczną wersję ich debiutanckiego albumu pod nazwą “Drop Everything”. Postanowili na szczęście wrócić jednak do ojczyzny.

Lady Pank

W latach 1986 i 1988 wydali dwie części “O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Wśród piosenek na nich zawartych znalazło się “Marchewkowe pole”, kolejny wielki hit supergrupy. Obie płyty stanowiły dźwiękową ilustrację bajek dla dzieci o tym samym tytule, która również cieszyła się ogromną popularnością.

Zespół zawieszał działalność dwukrotnie, nie za każdym razem była to ich własna decyzja. Mimo zawirowań, legenda wokół nich rosła niezależnie od ich aktywności muzycznej. Od 1994 zespół regularnie co kilka lat wydaje kolejne albumy. Ostatni “LP1” z 2018 roku to remake debiutanckiej płyty Lady Pank, na której największe przeboje zespołu zaśpiewają zaproszeni przez nich goście.


Lady Pank zagra dla elbląskiej publiczności już 8 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej. Organizatorzy koncertu mają dla naszych czytelników specjalną niespodziankę. Więcej informacji wkrótce!

kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB