środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Coś z niczego, czyli zrób to sam

2019-11-02 13:13:53 (ost. akt: 2019-11-02 13:21:31)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Lubisz oddawać się pracom manualnym i drzemie w Tobie „złota rączka”? Nie zmarnuj okazji i przyjdź do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Już 4 listopada, w ramach projektu „Akademia+60”, odbędą się warsztaty „DIY - zrób to sam”.

Tym razem CSE „Światowid” proponuje zajęcia dla mężczyzn, którzy chcieliby sami zaprojektować i wykonać nietypowy przedmiot, jakim będzie tablica manipulacyjna.
- Po raz kolejny wychodzimy z inicjatywą, która ma zaktywizować i zainspirować – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - Warsztaty „DIY – zrób to sam”, dofinansowane ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dają uczestnikom szansę wykazania się, pochwalenia własnymi umiejętnościami, samodzielnego wykonania praktycznych, ale i efektownych przedmiotów.

Czym jest tablica manipulacyjna?
Tablica manipulacyjna, nazywana również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności, to wyjątkowy gadżet, który może być prezentem dla dziecka lub osoby starszej, której dłonie wymagają ćwiczeń.

Najfajniejsze w niej jest to, iż składa się z przedmiotów, które uznamy, że powinny się tam znaleźć. Mogą to być przedmioty powszechnie niedostępne dla dzieci, przedmioty codziennego użytku, a także te, które wydają się nieco zapomniane, a nawet lekko zepsute. Przykładowo, do wykonania tablicy użyć możemy kalkulatora (nie musi działać, chodzi o samą możliwość naciskania klawiszy), pilota do telewizora, klamry od paska, guzika, suwaka, rzepa pasmanteryjnego, lusterka, dzwoneczka, minutnika itp. I tu mamy prośbę do osób, które zechcą wziąć udział w warsztatach: najlepiej będzie, jeśli przyniesiecie gadżety, które chcecie wykorzystać do stworzenia tablicy.

Zajęcia odbędą się 4 listopada (poniedziałek) o godzinie 13:00 w pracowni plastycznej nr 16 CSE „Światowid” (poziom -1 budynku). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl


Projekt Akademia+60 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

CSE "Światowid"

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zwolenniczka PO-KO #2813014 | 83.6.*.* 2 lis 2019 14:06

    Pamiętam jak Edward Gierek z telewizorni zadawał pytanie do Polaków " no, co pomożecie" a w tym czasie kiedy na półkach w sklepie był tylko ocet Adam Słodowy prowadził program w TV ( był tylko 1 program) i wydał książkę o majsterkowaniu " Zrób to sam " to podobno zebrało się Plenum KC PZPR i rozważano zamknięcie go w Kryminale na 15 lat za próbę destabilizacji Polski i buntowaniu przeciw I sekretarzowi. Tak mi się jakoś nasunęło

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz