Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Przybliżą barwną postać marszałka

2019-11-05 13:00:00 (ost. akt: 2019-11-05 11:26:45)

Autor zdjęcia: Karolina Król

Marszałek Józef Piłsudski był ciekawą, barwną postacią, więc i wystawa poświęcona jego osobie nudna być nie może. 7 listopada o godz. 10 w Ratuszu Staromiejskim zostanie otwarta wystawa poświęcona właśnie marszałkowi. Wówczas podpisane będzie również porozumienie między Elblągiem a Związkiem Piłsudczyków.

Cieszę się, że prezydent wspiera działania Związku Piłsudczyków – mówi Maria Kosecka, inicjatorka współpracy Związku Piłsudczyków z Gminą Miasto Elbląg. - Odbieram to jako potrzebę znalezienia wspólnego działania w obszarze propagowania pozytywnych postaci w społeczeństwie.

Związek Piłsudczyków jest organizacją ogólnokrajową skupiającą osoby upowszechniające pamięć i marszałku Józefie Piłsudskim. - Dzięki osobistemu wsparciu prezydenta udało się w krótkim czasie wypracować model współpracy i opisać w formie porozumienia – dodaje Maria Kosecka. - Podpisanie tego dokumentu odbędzie się podczas otwarcia wystawy poświęconej Józefowi Piłsudskiemu w Ratuszu Staromiejskim w czwartek, 7 listopada o godz. 10. Ze strony Związku Piłsudczyków porozumienie podpisywać będzie prezes okręgu płk. Andrzej Adamczyk. Wystawa, to jedno z wydarzeń wzbogacających obchody święta niepodległości w Elblągu. Autorem jest znany elbląski miłośnik marszałka Piłsudskiego dr Krzysztof Sawicki, który udostępnił swoje prywatne, niezwykle cenne zbiory.

Związek weźmie również udział w elbląskich obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. - Będzie obecni w pełnym umundurowaniu – dodaje Maria Kosecka. - Prowadzimy także rozmowy na temat stałego miejsca uhonorowania Józefa Piłsudskiego na terenie Elbląga. Mam nadzieję, że w niedługim czasie przekażemy więcej szczegółów na ten temat.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB