Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Rekordowy przemyt w Grzechotkach [ZDJĘCIA]

2019-11-07 09:30:53 (ost. akt: 2019-11-07 09:20:19)

Autor zdjęcia: nadesłane

Funkcjonariusze KAS z Grzechotek udaremnili próbę przemytu ponad 149 tys. sztuk papierosów

W ostatni weekend października 2019 r. na przejściu granicznym w Grzechotkach zjawił się obywatel Rosji podróżujący samochodem marki Mercedes ML 350. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz skierował pojazd do rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam użyty do przeszukania pies służbowy Dina wskazał miejsca ukrycia papierosów.

Okazało się, że były one praktycznie we wszystkich częściach pojazdu, w podłodze, zderzaku, nadkolach, klapie bagażnika, kokpicie, podłużnicach i progach pojazdu. Mercedes był bardzo profesjonalnie przygotowany do przemytu.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 149 tys. sztuk papierosów. Była to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych na przejściu granicznym w Grzechotkach od czasu jego powstania. Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, wystąpiono  też z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższe 3 lata nie wjedzie na terytorium Strefy Schengen. Pojazd natomiast odholowano na celniczy parking.


st.rachm. Marta Rosiak, Oficer Prasowy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB