Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Do USA bez wizy

2019-11-07 19:00:00 (ost. akt: 2019-11-07 10:13:12)

Autor zdjęcia: pixabay

Od 11 listopada bieżącego roku Polacy nie będą już musieli mieć wizy, by podróżować do Stanów Zjednoczonych. Dołączyliśmy do 38 krajów należących do programu bezwizowego. Na czym będą polegały zmiany?

Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce od 2018, poinformowała, że w środę 6 listopada, ogłoszono w Waszyngtonie zakwalifikowanie naszego kraju do programu bezwizowego. Według oficjalnego komunikatu na stronie Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, od 11 listopada będziemy mogli podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych bez konieczności posiadania wizy.

– Włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest świadectwem specjalnych relacji między naszymi krajami oraz dowodem trwałej przyjaźni i bliskiej współpracy w zakresie wspólnych priorytetów bezpieczeństwa – podkreślił p.o. sekretarza ds. bezpieczeństwa krajowego Kevin K. McAleenan. – Kontynuując wspólne działania z rządem RP, będziemy umacniać współpracę w zakresie bezpieczeństwa a jednocześnie ułatwiać podróżowanie obywatelom obu krajów

Dotychczas obywatele naszego kraju podróżujący do Stanów musieli nabyć wizę, której koszt wynosił około 616 zł. Od 11 listopada konieczna będzie tylko rejestracja w elektronicznym systemie weryfikacji ESTA, paszport biometryczny ważny min. 90 dni i bilet lotniczy z datą wyjazdu z USA. Cena rejestracji w systemie to jedyne 54$ czyli około 54 zł. Rejestracji w systemie najlepiej dokonać na 72 godziny przed wylotem. Zgoda wydawana jest na okres 2 lat, w ciągu których możemy odwiedzać Stany Zjednoczone dowolną ilość razy, ale żaden pobyt nie może być dłuższy niż 90 dni.

kk/usembassy.gov

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB