Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Elbląscy politycy o decyzji Donalda Tuska

2019-11-07 13:00:00 (ost. akt: 2019-11-07 11:00:50)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Donald Tusk ogłosił, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich 2020 r. - Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem – wyjaśnił. Jak na tę decyzję zareagowali elbląscy parlamentarzyści?

Jerzy Wilk, poseł RP
Donald Tusk, z tego co usłyszałem w telewizji, przeanalizował tą sytuację, mówiono nawet o tym, że zamówił sobie jakieś sondaże, które stwierdzały, że on nie ma szans w rywalizacji z Andrzejem Dudą i stąd jego decyzja. Była forma ultimatum postawiona przez Grzegorza Schetynę, żeby przedstawił swoją decyzję w listopadzie, on deklarował, że przekaże ją 2 grudnia, a zrobił to teraz. Widocznie przeanalizował sprawę, wyszło, ze szanse są niewielkie i zrezygnował. Dla PiSu jest to decyzja obojętna. Ja nadal mam pełne zaufanie do Andrzeja Dudy i uważam, że on wygra te wybory.

Jerzy Wcisła, senator RP
Jako senator, polityk, ale również osobiście żałuję, że taką decyzję podjął. Także dlatego, że znam Donalda Tuska od lat 80. jako polityk i działacz Platformy Obywatelskiej. Uważam go za świetnego polityka, który wyczuwa nastroje, wie jakie decyzje i w jakim momencie podejmować i na ten bardzo trudny czas byłby dobrym prezydentem. Rozumiem też jego decyzję. Jest politykiem, który przeprowadził Polskę przez okres kryzysu, dzisiaj jest politykiem europejskim, ma prawo mieć swoje wyzwania i pewnie będzie dobrym ambasadorem spraw polskich.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sqaw #2815595 | 185.25.*.* 7 lis 2019 14:17

    Sam wspominał o tym ze za 30 .tys zlecił sondaz ,no i niestety polacy NIE chcą TUSKA .

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz