Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Pasłęk szykuje się do zmiany granic

2019-11-08 05:00:00 (ost. akt: 2019-11-08 11:46:47)

Autor zdjęcia: UM Pasłęk

Niewykluczone, że miasto Pasłęk powiększy się. O włączenie w jego granice zaapelowali sami mieszkańcy części sołectwa Krosno. Aby jednak zmienić administracyjna mapę gminy, swoja opinię muszą wyrazić mieszkańcy zarówno Krosna jak i Pasłęka.

Burmistrz Pasłęka poinformował, że ogłoszone zostały konsultacje z mieszkańcami miasta Pasłęk oraz sołectwa Krosno w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta Pasłęk.

„Przedmiotem konsultacji jest włączenie do terytorium miasta Pasłęk części obrębu Zielony Grąd, tj. osady Owczarnia wraz z zabudowaniami” – czytamy w komunikacie ratusza.

Chodzi o teren, na którym znajduje się zaledwie kilka budynków.

Jak dowiedzieliśmy się w pasłęckim magistracie, z inicjatywą zmiany granic wystąpili sami mieszkańcy obszaru objętego konsultacjami. Zgodę na zmianę ganić wstępnie wyraziła rada gminy, ale dopiero po zapoznaniu się ze zdaniem obywateli.

— W konsultacjach wziąć udział mogą zarówno wszyscy mieszkańca sołectwa Krosno, jak i Pasłęka — poinformował nas Grzegorz Orłowski, kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami Urzędu Miasta w Pasłęku.

Jak dodał, zmiany nie wpłyną na życie i funkcjonowanie w mieście.

Przeszkód w zmianie granic sołectwa nie widzi też jego sołtys, Wacław Furtak.

— To prawda, że mieszkańcom tego rejonu sołectwa bliżej jest do miasta, właściciele żyją w mieści e — przyznaje. — Nie sądzę, by uszczuplenie terenu sołectwa miało jakoś wpłynąć na życie jego mieszkańców.

O tym, czy Pasłęk się rozszerzy, zadecydują więc sami mieszkańcy. Konsultacje będą przeprowadzone w dniach od 12 listopada do 3 grudnia 2019 roku, poprzez udostępnienie ankiet konsultacyjnych w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, w Biurze Obsługi Interesanta, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00. Wypełnione ankiety konsultacyjne należy składać w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, w Biurze Obsługi Interesanta.

raz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB