Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Znaleźli dużą ilość narkotyków

2019-11-08 12:57:39 (ost. akt: 2019-11-08 12:59:25)

Autor zdjęcia: nadesłane

Marihuanę, amfetaminę i tabletki z kodeiną o łącznej wartości blisko 78 tys. zł przechwycili w Elblągu funkcjonariusze miejscowej Straży Granicznej.

36-letni mieszkaniec Elbląga, który przechowywał narkotyki, trafił na 3 miesiące do aresztu. Kilka dni później w samochodzie i garażu innego elblążanina strażnicy graniczni zajęli ponad 150 kg krajanki tytoniowej bez akcyzy o wartości 106 tys. zł.

Zaczęło się od kontroli mercedesa, którą elbląscy strażnicy graniczni przeprowadzili pod koniec października przy jednej z ulic miasta. Wylegitymowali tam trzech mężczyzn i przeszukali pojazd, gdzie znaleźli susz roślinny, biały proszek oraz kilkadziesiąt sztuk tabletek zawierających kodeinę. Funkcjonariusze sprawdzili również miejsca zamieszkania legitymowanych mężczyzn. W piwnicy i mieszkaniu jednego z nich, 36-letniego mieszkańca Elbląga, znaleźli znaczne ilości narkotyków i dwie wagi elektroniczne.

W sumie zabezpieczono ponad półtora kilograma amfetaminy, około kilograma marihuany, kilka gramów haszyszu i prawie półtora tysiąca tabletek z kodeiną. Wartość zatrzymanego towaru szacuje się na blisko 78 tys. zł. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 36-latka. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kilka dni później elbląscy funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 48-letniego mężczyznę, który przenosił z garażu do samochodu foliowe worki z krajanką tytoniową. Jak się okazało, towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie w samochodzie i garażu 48-latka strażnicy graniczni zabezpieczyli 152 kg krajanki o szacunkowej wartości 106 tys. zł. Mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo skarbowe, za co grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB