Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Coraz więcej żołnierzy na Łęczyckiej [ZDJĘCIA]

2019-11-08 15:00:00 (ost. akt: 2019-11-08 13:52:27)

Autor zdjęcia: Karolina Król

Jak co roku żołnierze 16. Pułku Logistycznego uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji święta odzyskania niepodległości. W tym roku były to wyjątkowy apel, bo żołnierze wystąpili w nowych strukturach. 16. Żuławski Batalion Remontowy otrzymał zadanie, aby do 31 grudnia br. przeformować się w 16. Pułk Logistyczny.

Dla żołnierzy to czas nie łatwy, ponieważ obok trwającego procesu formowania Pułku nie ustała ich codzienna działalność służbowa. - Jesteśmy w końcowym etapie formowania Pułku, przyjmujemy bardzo dużo żołnierzy w tej chwili do docelowego etatu oraz nowy sprzęt – mówił płk. Piotr Pankowski, dowódca 16. Pułku Logistycznego.

- Dzisiejszym uroczystym apelem po raz pierwszy jako 16. Pułk Logistyczny obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości – mówił płk Piotr Pankowski. - Dzień 11 listopada każdemu Polakowi przypomina i uzmysławia sens walki i celowość starań o odzyskanie własnego państwa. (…) Narodowe Święto Niepodległości każdemu Polakowi kojarzy się z tak szczególnym symbolem jakim jest wolność. Obowiązkiem naszym jest pamiętać, że wolność nie jest wartością daną raz na zawsze. Trzeba jej nieustannie strzec i bronić.

Podczas uroczystości na terenie 16. Pułku Logistycznego odbyła się uroczysta zbiórka stanu osobowego jednostki. Wręczono także wyróżnienia żołnierzom.


K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB