Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Bieg Niepodległości w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji [ZDJĘCIA]

2019-11-08 14:09:26 (ost. akt: 2019-11-08 14:12:38)

Autor zdjęcia: Biuro Prasowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód

Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) upamiętnili Narodowy Dzień Niepodległości.

Obchody Święta rozpoczął Bieg Niepodległości. O 8.00 kilkudziesięciu żołnierzy dowództwa dywizji oraz żołnierzy i pracowników wojska z Zespołu Zabezpieczenia DWDP-W wyruszyło na trasę, biegnącą m.in. przez Bażantarnię i Górę Chrobrego. Choć trasa była trudna i błotnista to humory dopisywały zawodnikom a trzy pierwsze miejsca zostały zdobyte przez Polaków.

Kolejnym elementem obchodów był uroczysty apel. Po złożeniu meldunku dowódcy dywizji gen. dyw. Krzysztofowi Motackiemu odegrany został polski hymn. Następnie krótką historię odzyskania przez Polaków niepodległości przedstawił kmdr Jarosław Kutka. Życzenia polskim żołnierzom w imieniu kolegów zza granicy złożył, pełniący obowiązki szefa sztabu, płk Cedric Carrington. Podczas apelu odczytano również rozkazy o mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe. Akty mianowań oraz puchary dla najlepszych biegaczy wręczył wyróżnionym żołnierzom generał Motacki.

11 listopada dowódca dywizji oraz jej żołnierze uczestniczyć będą w obchodach święta na terenie Elbląga, w tym w VI Elbląskim Biegu Niepodległości.mjr Dariusz Guzenda

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB