Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

VI Bieg Niepodległości w Elblągu [270 ZDJĘĆ]

2019-11-11 17:14:11 (ost. akt: 2019-11-11 21:13:55)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

To już szósta edycja Biegu Niepodległości w Elblągu. Tegoroczna, rekordowa ilość uczestników zaskoczyła wszystkich! A kto pierwszy z nich przekroczył metę?

- W tym roku, na szóstej już edycji Biegu Niepodległości mamy ponad 1100 zawodników, z czego 500 jest dzieci, a 600 osób biegnie w biegu głównym i sztafetach. W sztafetach mamy około 80 osób. Myślę, że to jest bardzo dobry wynik. Jeśli chodzi o bieg główny liczba uczestników porównywalna jest do poprzednich lat, natomiast jeśli chodzi o bieg dziecięcy mamy o 300 dzieci więcej niż w latach ubiegłych. To bardzo dużo. Bieg dziecięcy cieszył się ogromnym zainteresowaniem przez cały czas trwania zapisów – mówi Natalia Szrama specjalista ds. marketingu i reklamy w MOSiR.

Bieg Niepodległości standardowo zaczął się na ulicy Teatralnej i jego trasa obejmowała ulicę Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej oraz 12 lutego. Kończył się w miejscu rozpoczęcia, czyli na ulicy Teatralnej. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trzy takie okrążenia, co daje dystans 10 kilometrów.


- Ja startuję już po raz trzeci w Biegu Niepodległości. Stwierdziłam, że to jest mój obowiązek jako Polki, jako patriotki, żeby występować u siebie w mieście. To taki obywatelski obowiązek, ale też możliwość spotkania się z przyjaciółmi – mówi jedna z uczestniczek biegu.

Pierwszy na metę dotarł Marcin Spustek z numerem 401 w czasie 34 minut i 32 sekund. Wśród kobiet z kolei triumfowała Beata Niemyjska z czasem 39 minut i 4 sekundy. Rywalizację sztafet wygrał Nagy Team, w składzie Kacper Lewalski, Michał Rodziewicz i Dominik Rudawski z czasem 34 minuty i 44 sekundy.

Transmisje z biegu możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.


Joanna Meryk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB