Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Zobacz jak żyją dzieci w Afryce

2019-11-13 11:12:03 (ost. akt: 2019-11-13 12:12:54)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Niedawno zorganizowała akcję Pluszaki dla Afryki, w której zebrano około 2 ton pluszaków, które powędrowały do dzieci z Kamerunu, teraz włączyła się do organizacji wernisażu pt. „Misja”, który dotyczy potrzeb dzieci z Afryki i ruchu Adopcji Serca. Pani Bożena Lemierska znowu pomaga!

Wernisaż odbędzie się jutro (14 listopada) o godz. 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Głównym punktem wydarzenia będzie wystawa fotografii wykonanych w krajach Afryki. Autorem tych zdjęć jest fotograf i wolontariusz Ruchu „Maitri” Łukasz Sokół.

Dodatkowo wernisaż uświetni spotkanie z Tadeuszem Makulskim – działaczem społecznym, podróżnikiem i koordynatorem programu Adopcja Serca Ruchu „Maitri”. Jego wystąpienie będzie dotyczyło pomocy dzieciom w Afryce.

Wiemy nie od dziś, że w Afryce znajdują się najbiedniejsze kraje na świecie. My, którzy posiadamy trochę więcej, powinniśmy pomóc, jak możemy. To, co dla nas znaczy niewiele, im może zmienić życie, a nawet je uratować. Ten wernisaż to dobra okazja, żeby zobaczyć, jak naprawdę wygląda los dzieci w Afryce i co możemy zrobić, żeby im pomóc.

- Warto przyjść na to wydarzenie, żeby dowiedzieć się jak żyją dzieci w ubogich krajach Afryki. Jaki my dzisiaj mamy wpływ na ich warunki życia i co możemy dla nich zrobić, żeby nie umierali z głodu - mówi Bożena Lemierska.

Przed wernisażem zaplanowano także zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i warsztaty dla nauczycieli. Zajęciach noszą tytuł "Afryka w sieci globalnych współzależności", odbędą się w godz. 10:00-14:00 w Bibliotece Pedagogicznej i są przeznaczone dla uczniów klas VII i VIII. Mają one za zadanie pokazać polskim uczniom warunki życia ich rówieśników w krajach afrykańskich. Z kolei w godz. 15-16:30 odbędą się warsztaty dla nauczycieli "Obudź się! Ostatni dzwonek dla klimatu!". Szkolenie pozwoli nauczycielom lepiej poznać zasady Kampanii dla Sprawiedliwego Handlu.

JM


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #2818163 | 79.124.*.* 13 lis 2019 12:27

    pomimo biedy jaka panuje w Afryce to dzieci tam mnożą się jak króliki , strach pomyśleć co by było gdyby w tej Afryce poziom życia był taki , jaki jest w Europie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz