Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Do kolejnego podejrzanego samobójstwa doszło w Elblągu

2019-11-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-14 12:44:40)

Autor zdjęcia: Archiwum

To nie pierwszy taki przypadek, w którym elbląska prokuratura bada okoliczności domniemanego samobójstwa mężczyzny, który miał wyskoczyć z balkonu bloku. Śledczy sprawdzają, czy w dokonaniu tego dramatycznego czynu, nikt ofierze nie pomagał.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje postępowanie dotyczące doprowadzenia, mieszkańca Elbląga namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie.

Jak wyjaśniają elbląscy śledczy, do tragicznego zdarzenia doszło w Elblągu 17 października. Wtedy to na trawniku przy jednym z bloków zostało znaleziono ciało mężczyzny. Wstępnie przyjęto, iż wypadł on z balkonu z dziewiątego piętra.

Prokuratura jednak najwyraźniej nabrała podejrzeń co do takiej wersji zdarzeń.

— W sprawie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności śmierci mężczyzny, w tym przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca zdarzenia jak i zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok – podała prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

To nie pierwszy taki przypadek podejrzanego targnięcia się na swoje życie w Elblągu, do którego doszło w tym roku. W maju elbląscy prokuratorzy wszczęli śledztwo w związku ze śmiercią innego mężczyzny, który miał wyskoczyć z drugiego piętra budynku. W stanie krytycznym przewieziono go do szpitala, gdzie nastąpił jego zgon.

— Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w dniu 18 maja — informowała prokurator Piotrowska. — W sprawie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia, motywy jakimi się kierował pokrzywdzony, w tym sprawdzeniu będzie podlegało, czy miało miejsce udzielenie pomocy lub czy pokrzywdzonego namawiano do targnięcia się na swoje życie.

Jak dodała przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości, na miejscu zdarzenia dokonano oględzin z udziałem prokuratora, który zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.

raz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB