Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Bardzo dobry rok kajakarzy elbląskich [ZDJĘCIA]

2019-11-16 13:37:14 (ost. akt: 2019-11-16 20:16:34)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W miniony piątek na przystani kajakowej ZKS Olimpii Elbląg, elbląscy kajakarze klubów sportowych Olimpii oraz Korony Elbląg podsumowali tegoroczny sezon.

Okazał się on bardzo udany dla zawodników i zawodniczek elbląskiego klubu Olimpia, którzy na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych wywalczyli aż 33 medale od młodzika począwszy, a na seniorze skończywszy, co dało im 5 miejsce wśród 73 najlepszych drużyn w kraju. Aż 7 reprezentantów tego klubu godnie reprezentowało barwy Polski na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Należą do nich: Przemysław Rojek, Marta Witkowska, Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski, Paweł Krauze, Kinga Jankowska i Adam Stefański.

– Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie pomoc rodziców, sponsorów, jak i włodarzy miasta – mówił w swoim wystąpieniu trener koordynator sekcji kajakowej ZKS Olimpia, Wojciech Załuski. – Powtórzyć tegoroczny sukces w przyszłym sezonie nie będzie łatwo, ale wszyscy są dobrej myśli – dodał.


Uroczysta gala, na której wyróżniający się zawodnicy Olimpii i Korony otrzymali specjalne nagrody, co było dla nich miłą niespodzianką ze strony klubu. Swoją nagrodę otrzymała również sekcja, bo oto otrzymała specjalny prezent z rąk prezydenta Witolda Wróblewskiego, kluczyki do nowej motorówki potrzebnej kajakarzom do zabezpieczenia treningów na wodzie. – Tyleż macie sukcesów, myślę, że ta motorówka pomoże w tym, by ich było jeszcze więcej – powiedział prezydent miasta.

Warto też wspomnieć o najnowszym , niedawno powstałym uczniowskim klubie sportowym KAJAK SILVAN Elbląg, który tym samym dołączył do środowiska kajakowego, a jego pomysłodawcą i założycielem jest ceniony działacz kajakarstwa, Edward Parzych.

Elbląskie kajakarstwo to nie tylko sport wyczynowy, to także klub turystyki kajakowej Drużno PTTK Elbląg, który organizuje turystyczne wycieczki na kajakach dla członków klubu i nie tylko.

Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB