Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

45 interwencji domowych, 23 pijanych - policja podsumowuje weekend

2019-11-18 11:42:59 (ost. akt: 2019-11-18 11:45:00)

Autor zdjęcia: Kmp Elbląg

W miniony weekend policjanci z prewencji zrealizowali 180 interwencji. 45 z nich to interwencje domowe. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 23 osoby. Zatrzymano 4 osoby poszukiwane. Policjanci z ruchu drogowego przebadali blisko 400 kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymano 2 pijanych kierujących.

Pierwszy z nich to 43-latek kierujący audi a3. Mężczyzna jadąc od strony Elbląga w miejscowości Krzewsk z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Przewieziono go do szpitala. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu. Nie posiadał on także uprawnień do kierowania. Jego audi trafiło na policyjny parking.

W sobotę patrol ruchu drogowego zatrzymał w Kwietniewie vw passata, którym kierował 25-latek. W tym przypadku badanie alkotestem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał.

Obaj wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, będą także musieli zapłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB