Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Skręcił w lewo i… dostał kilka mandatów oraz odpowie przed sądem

2019-11-18 14:12:02 (ost. akt: 2019-11-18 14:12:48)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał opla astrę, którym kierował pewien 41-latek. Mężczyzna skręcił z ulicy Nitschmanna w lewo, gdzie obowiązuje nakaz jazdy w prawo. 41-latek skręcił wprost pod przejeżdżający radiowóz. Policjantom próbował tłumaczyć się tym, że nie zna miasta. Powód był jednak zupełnie inny.

Gdy policjanci zaczęli kontrolę mężczyzna stwierdził, że nie ma przy sobie dokumentów. Policjanci pouczyli go o odpowiedzialności za ewentualne wprowadzenie w błąd co do danych personalnych. Nie pomogło to jednak. Mężczyzna kilkakrotnie „kręcił” z danymi podając trzykrotnie różne imiona i daty urodzenia. Policjanci zauważyli w aucie portfel z dokumentami. Wtedy też 41-latek na dobre przypomniał sobie jak się nazywa. W portfelu co prawda nie było prawa jazdy, ale był dowód osobisty. Na jego podstawie ustalono, że 41-latek ma wydane dwa sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami za… jazdę bez uprawnień.

Jego astra nie miała ważnych badań technicznych a stan samochodu budził poważne zastrzeżenia. Policjanci ukarali go mandatami za podanie fałszywych danych, oraz za popełnione wykroczenia drogowe: niezastosowanie się do znaku nakaz skrętu w prawo, przekroczenia linii ciągłej oraz jazdy po powierzchni wyłączonej z ruchu. Jego auto odholowano na policyjny parking. Mężczyzna odpowie teraz za naruszenie sądowego zakazu kierowania. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. e. #2820603 | 37.47.*.* 18 lis 2019 19:23

    czemu sie dziwic ? olszczyniak sie pogubil i tyle

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rety #2820551 | 77.253.*.* 18 lis 2019 17:59

    Co za "news"? Prawie na wszystkich portalach tak istotna informacja o tym idiocie za kierownicą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz