Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Kto wyremontuje Most Dolny? [ZDJĘCIA]

2019-11-19 11:00:00 (ost. akt: 2019-11-19 08:46:50)

Autor zdjęcia: Kamila Kornacka

Miasto ogłosiło właśnie drugi przetarg dotyczący odnowy nawierzchni Mostu Dolnego. W pierwszym nie wyłoniono wykonawcy. Ofertę złożyła tylko jedna firma, a jej propozycja przekraczała budżet jaki na ten cel przeznaczono. Czy tym razem znajdzie się ktoś, kto zajmie się złym stanem mostu?

Oba mosty zostały wyremontowane dzięki projektowi unijnemu, który zakładał poprawę infrastruktury Portu Morskiego Elbląg w zakresie obsługi żeglugi pasażerskiej i turystycznej. Oba są zwodzone, ale tylko przez Most Dolny, oprócz pieszych, mogą przejeżdżać również samochody. Nawierzchnia mostu ulega coraz większym zniszczeniom. Miasto postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i ogłosiło przetarg na wymianę nawierzchni.

Niestety, w przetargu wzięła udział tylko jedna firma. Jak czytamy w postępowaniu odnośnie tego zamówienia, zostało ono unieważnione, ponieważ cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Miasto ogłosiło drugi przetarg pn. „Wymiana nawierzchni na moście w ciągu ul. Studziennej i Orlej”. W ramach rac wykonawca będzie miał za zadanie wymienić nawierzchnię drewnianą mostu. Zakres robót, jak czytamy w ofercie, obejmuje rozbiórkę istniejących elementów nawierzchni jezdni i chodnika, wykonanie powłok antykorozyjnych i izolacji konstrukcji stalowej, wykonanie odwodnienia liniowego oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodnika.

Wyłoniony w ramach przetargu wykonawca będzie miał czas do 20 kwietnia 2020 roku na realizację tego zadania.


K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mariusz #2820931 | 78.88.*.* 19 lis 2019 16:44

    A żeby wymienić zarowki na obu mostach to czy trzeba oglosic kolejny przetarg

    ! - + odpowiedz na ten komentarz