Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Akcja nie bij mnie - kochaj mnie już jutro!

2019-11-19 16:00:12 (ost. akt: 2019-11-19 14:54:27)

Autor zdjęcia: nadesłane

Główny cel akcji, to zwrócenie uwagi na problem agresji skierowanej do dzieci i tragedii z tym związanych. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej.

My chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko takim zachowaniom! Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu we współpracy z placówkami z Elbląga i okolic
rusza 20 listopada 2019 roku! Tego właśnie dnia będzie można spotkać wolontariuszy na terenie Elbląga, którzy przemaszerują ze swoich szkół, przedszkoli, pozostawiając misie w strategicznych miejscach miasta. Będą to misie szczególne, bo z opatrunkami, zabandażowanymi łapkami i kolorowymi karteczkami z hasłem akcji: „Nie bij mnie - kochaj mnie!”. W akcję włączyło się już ponad 20 placówek.

Chcemy aby ta akcja spowodowała większe zainteresowanie najbliższym otoczeniem, bo może właśnie ktoś obok nas potrzebuje pomocy. Misie z napisem „Nie bij mnie- kochaj mnie” będą czekały na nowych właścicieli… napotkane na swojej drodze będzie można przygarnąć.

Akcję MIŚ „Nie bij mnie- kochaj mnie!” zainicjowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Na przystankach, na ulicach, w parkach czekały pluszaki, niezwykłe…– każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi przechodniów. Organizatorzy chcieli sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do przekazania…

I tak właśnie to My zatrzymując Was chcemy Was skłonić do refleksji…

A ruszamy 20 listopada, ponieważ to właśnie tego dnia przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą! Dokument do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Laura Mickiewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janos #2820924 | 109.241.*.* 19 lis 2019 16:14

    Noo. Fajnie. Proponuję podobną. Słuchaj się i bądź grzeczny. Nie pyskuj

    ! - + odpowiedz na ten komentarz