Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Spełnij świąteczne marzenia podopiecznych domów dziecka

2019-11-20 19:00:00 (ost. akt: 2019-11-20 12:11:10)

Autor zdjęcia: Fundacja One Day

Już po raz szósty Fundacja One Day będzie spełniać świąteczne marzenia dzieci z domów dziecka z całej Polski. W tym roku w znanej już tabelce marzeń znalazło się 650 pragnień dzieciaków.

Pomóżmy spełnić te marzenia, a przede wszystkim pokażmy dzieciakom, że są ludzie, którzy o nich myślą i pamiętają. Dajmy im wiarę i nadzieję, że ich los nie jest nam obojętny.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny czas w roku – pełen miłości, bliskości i radości. Atmosfera tych kilku dni jest niepowtarzalna, czekamy na nią cały rok. To wyjątkowy czas szczególnie dla najmłodszych, który maluje niezapomniane wspomnienia. Jednak nie wszystkie dzieci doświadczą rodzinnego ciepła, usiądą przy świątecznym stole i rozpakują świąteczne prezenty. Z myślą o tych dzieciach Fundacja One Day już po raz szósty stworzyła tabelkę marzeń. Dzięki niej każdy z nas może stać się Świętym Mikołajem i razem z Fundacją One Day sprawić, by tegoroczne Święta stały się dla dzieci z domów dziecka równie magiczne jak nasze.

Fundacja One Day zadbała, aby podarowanie prezentu dziecku z domu dziecka było bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę Fundacji, na której opublikowana jest tabelka marzeń i wybrać jedno, które chcemy spełnić. Marzenia dzieciaków znajdziecie tutaj. Zakup prezentu możemy połączyć z kupowaniem upominków dla naszych bliskich i wysłać go bezpośrednio do Fundacji. Nie mamy czasu na zakupy? Nic nie szkodzi – możemy zdecydować się na wykupienie cegiełki, która wspiera marzenia starszych dzieci (np. kurs na prawo jazdy). W ten sposób nie tylko spełnimy jedno marzenie, ale przede wszystkim damy jednemu dziecku wiarę, że ktoś o nim pamięta i nadzieję, że warto mieć marzenia.

Wszystkie zebrane prezenty zostaną rozdane dzieciom 15 grudnia, podczas Finałowej Imprezy Gwiazdkowej. W poprzednim roku Fundacja One Day wraz z darczyńcami wsparła w ten sposób ponad 700 dzieci z 45 placówek. Tabelka marzeń, ze zbiórką prezentów dla dzieci, będzie aktywna do 2 grudnia 2019 r.

W tabelce znajdziecie informacje dotyczące podopiecznych domów dziecka, w których własnymi słowami opisują, co byłoby dla nich idealnym podarunkiem. Dzieci są w różnym wieku, najmłodsi marzą o klockach, hulajnogach, przyborach plastycznych… Starsi proszą o ubrania, buty lub pomoc w finansowaniu kursów, które pomogą im się usamodzielnić. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, nawet drobne podarunki są w stanie wywołać uśmiech i radość podopiecznych domów dziecka.

kk/Fundacja One Day

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB