Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Elbląscy strażacy coraz bliżej przeprowadzki [ZDJĘCIA]

2019-11-22 21:15:33 (ost. akt: 2019-11-22 21:17:45)

Autor zdjęcia: Karolina Król

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym strażacy zajmą nową komendę i strażnicę. Dziś, 22 listopada oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano pamiątkową kapsułę. Uroczystość dopełniło przekazanie nowego samochodu gaśniczego elbląskim strażakom.

Podpisanie aktu erekcyjnego zbiegło się z ukończeniem pierwszego etapu budowy nowej komendy. – To jest najważniejsza inwestycja w województwie warmińsko-mazurskim, to jest jedna z dwóch inwestycji, która jest realizowana w ramach programu modernizacji służb – mówił st. bryg. mgr inż. Bogdan Wierzchowski, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP. - Bardzo się cieszymy, że zakończyliśmy pierwszy etap budowy, czyli stan surowy zamknięty z elewacją. Czeka jeszcze wiele pracy, żeby dokończyć wnętrza, ale myślę, że to będzie bardzo trafna i potrzebna inwestycja w Elblągu.

Podpisy pod aktem erekcyjnym złożyli: poseł Leonard Krasulski, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, oraz komendant miejski PSP w Elblągu st. kap. Łukasz Kochan. W okolicznościowej kapsule, oprócz Aktu Erekcyjnego umieszczony został miesięcznik „Przegląd Pożarniczy” z października 2019 roku oraz imienny wykaz wszystkich strażaków i pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Elbląscy strażacy otrzymali również nowy samochód gaśniczy, który został zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie ratownictwa na drogach – etap IV”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Tego typu samochody wykorzystywane są przy największych lub długotrwałych akcjach gaśniczych.

- Wieloletnie starania o budowę komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu dziś stają się faktem – mówił Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. - To wielki dzień dla Elbląga i dla strażaków. Dzięki wysiłkowi, programowi modernizacji służb mundurowych, programowi rządu Prawa i Sprawiedliwości mamy dzisiaj okazję uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości. Jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie budowy. Dzisiaj, aby skutecznie ratować mieszkańców potrzebny jest niezawodny, dobry sprzęt i odpowiednie warunki. Mamy dziś takie piękne połączenie, bo na budowie nowej komendy mamy także oddawany nowy sprzęt.

- Ta strażnica jest takim dobrym przykładem determinacji i zabiegania o możliwości finansowe – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta. - Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ta komenda jest już w trakcie realizacji.

Jak będzie wyglądał nowy obiekt po skończonej budowie? Budynek strażnicy znajduje się na parterze, czyli będą tam moduły koszarowe z częścią socjalną dla strażaków, część garażowa z myjnią, siłowania oraz moduł garażowy z 7 podwójnymi przejezdnymi stanowiskami. Na piętrze będzie znajdować się część administracyjno-biurowa. Za głównym budynkiem będzie stał garaż wielostanowiskowy z bazą kontenerów. Na terenie komendy będzie się znajdowała treningowa komora dymowa, boisko wielofunkcyjne i wspinalnia z bieżnią.


K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 997 #2822916 | 83.23.*.* 23 lis 2019 08:00

    to Prima Aprilis??? Krasulski podpisał się?????????

    ! - + odpowiedz na ten komentarz