Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Czerkawski Cup po raz pierwszy w Elblągu [ZDJĘCIA]

2019-11-30 20:38:25 (ost. akt: 2019-11-30 21:40:57)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

To już VI edycja turnieju „Czerkawski Cup”. Dla elblążan była wyjątkowa, bo po raz pierwszy eliminacje miały miejsce w naszym mieście. Wzięło w nim udział dziewięć drużyn, trzy przyszły do finału, który już na początku przyszłego roku.

W elbląskim turnieju wzięły udział drużyny: UKS Wikingowie Elbląg, UKS Bombek Malbork, HUKS Niedźwiadki Gdynia, UKS Oliwia 17 Gdańsk, PTH Poznań, BKS Bydgoszcz, AH Legia Warszawa, MKS Sokoły Toruń, ŁKH Łódź.

- Pomysł turnieju zrodził się, ponieważ chcieliśmy dotrzeć do grupy dzieci najbardziej licznej i najbardziej podatnej na to, żeby zakochać się w danej dyscyplinie sportu – mówił Mariusz Czerkawski. - To są, można powiedzieć, nieoficjalne mistrzostwa Polski. Cieszy nas fakt, że jest duże zainteresowanie tym turniejem. Mamy trzy eliminacje ogólnopolskie, to jest mniej więcej 30 drużyn. Co roku staramy się być w różnych miejscach. W tym roku Elbląg, a to za sprawą pozytywnego odzewu na propozycję organizacji tego turnieju. Staramy się dać szansę wszystkim drużynom i być we wszystkich miastach.

- Turniej kwalifikacyjny do Czerkawski Cup chcieliśmy zorganizować już w ubiegłym roku. Nie zdążyliśmy jednak, ale udało się w tym roku – mówił Ireneusz Wala, trener elbląskich Wikingów.

- Dzieci bardzo pozytywnie reagują na nas, choć większość nie od razu nas poznaje – mówił Mariusz Czerkawski. - Ale my znamy część trenerów i niektóre dzieci, bo biorą udział w turnieju po raz kolejny. Współpraca z nimi jest też z roku na rok fajniejsza, trenerzy wiedzą, że chcemy grać fair play, zgodnie z zasadami i regułami. Na koniec dnia, podejrzewam, że trzy drużyny będą miały największe uśmiechy na buziach, choć wszystkie drużyny wyjdą stąd z pucharami.

Jakie szanse miała elbląska drużyna Wikingów? - Realnie stać nas na czwarte miejsce, przy odrobinie szczęścia na trzecie – mówił podczas rozpoczęcia turnieju Ireneusz Wala.

Finał odbędzie się na Zimowym Narodowym pod koniec lutego lub na początku marca przyszłego roku. W turnieju eliminacyjnym w Krynicy wygrali: Podhale Nowy Targ, KTH Krynica, Unia Oświęcim. Za tydzień turniej eliminacyjny w Opolu.


Poniżej przedstawiamy klasyfikację drużyn:
1. ŁKH Łódź
2. UKS Olivia 17 Gdańsk
3. AH Legia Warszawa
4. MKS Sokoły Toruń
5. HUKS Niedźwiadki Gdynia
6. UKS Wikingowie
7. Bombers Malbork
8. PTH Koziołki Poznań
9. BKS Bydgoszcz

MVP turnieju: Julek Panasewicz (UKS Olivia 17 Gdańsk)
Najlepszy strzelec: Olivier Kowalczyk (ŁKH Łódź) - 33 bramki
Najlepszy bramkarz: Ivan Shirey (AH Legia Warszawa)


Nagrody ufundowane przez #Knoppers

CCM Hokej Polska, Bisset Polska, #Cuna, Sportowe Karty


Najlepszy zawodnik ósmej drużyny: Gracjan Młynarski - nagroda ufundowana przez Hokejowa Szkoła Ziętary

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB