Czwartek, 27 lutego 2020. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Lepszy Elbląg pomógł 4-letniej Liwii [ZDJĘCIA]

2019-12-02 09:00:00 (ost. akt: 2019-12-02 08:52:55)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Liwia urodziła się w 2016 roku. Na początku nic nie wskazywało na to, że z dziewczynką coś może się dziać. Mama jednak zauważała pewne nieprawidłowości, których nie potwierdzali lekarze. Dopiero w 8 miesiącu życia okazało się, że jest chora i potrzebuje rehabilitacji, która dużo kosztuje. Do rodziców Liwii zgłosiło się stowarzyszenie Lepszy Elbląg, które już po raz drugi zorganizowało akcję na rzecz 4-letniej dziewczynki.

Liwia jest naszym pierwszym dzieckiem, długo się o nią staraliśmy. Urodziła się zdrowa, ciąża przebiegała prawidłowo, dostała 10 punktów – opowiada Marta Radomska, mama dziewczynki. - Ja, jako matka czułam, że ona, mając 3 miesiące, nie rozwija się prawidłowo. Zaczęłam jeździć po lekarzach, ale oni mnie zbywali. Dopiero jak mała miała 8 miesięcy, to zauważyli, że coś jest nie tak. Jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia okazało się, że choruje na Hiperglicynemie niekotyczną i padaczkę lekooporną. Lekarze po badaniach nie byli do końca pewni co jej jest. Obecnie leczymy się w Warszawie. Liwia ma 4 lata, nie mówi i nie chodzi. Jedyna forma pomocy, to rehabilitacja, która bardzo dużo kosztuje. Zawsze nam na to brakuje, mimo wysiłków naszych i rodziny. Powinniśmy mieć od 4 do 5 takich turnusów rehabilitacyjnych w roku, a każdy kosztuje około 6 tys. zł.

Naprzeciw rodzicom wyszedł Lepszy Elbląg, który już po raz drugi zorganizował pomoc rodzicom dziewczynki. Wczoraj odbył się koncert, z którego dochód przeznaczono na rehabilitację dziewczynki. - Liwię znalazłam dzięki sąsiadom, którzy znali jej rodziców – wspomina Karolina Olbryś, prezes Stowarzyszenia. - Dostałam od nich kontakt i tak dziewczynka znalazła się u nas. Pieniądze są im bardzo potrzebne, ponieważ Liwia w ciągu roku jeździ na kilka turnusów rehabilitacyjnych, które fundowane nie są.

- My nie szukaliśmy pomocy, Stowarzyszenie samo nas znalazło – wspomina Marta Radomska. - Pomagają nam już drugi raz, wcześniej była to akcja rowerowa. Cieszymy się z tej pomocy Lepszego Elbląga, która jest kompletnie bezinteresowna.

Podczas koncertu wystąpili Bajorson Oficjalnie, Ryba, Lil Radi, Prezes Maj, Fatty, Oponeksis, Jointer, Azet x Seo, Bartosz Furman, Kiddie, PDL. Na koncercie było około 150 osób, dzięki którym udało się zebrać około 8 tys. zł.K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB