Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Konsul Vera Partem z wizytą w Elblągu

2019-12-04 19:00:00 (ost. akt: 2019-12-04 15:37:45)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Konsul z Ambasady USA odbyła dziś serię spotkań w Elblągu. Rozmawiała ze studentami PWSZ oraz uczniami I i II LO. Czego dowiedzieli się młodzi elblążanie?

O wizycie Very Partem, Bożeny Magdziak i Marka Witkowskiego informowaliśmy was tutaj. Spotkania organizowane przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland cieszyły się dużym zainteresowaniem. Vera Partem opowiedziała zebranym swoją historię. Urodziła się we Lwowie, ale gdy miała 10 lat, wyemigrowała z rodziną do USA. Jak sama mówi, nie znała wówczas ani słowa w języku angielskim. – Chcę wam przekazać, żebyście podążali za swoimi marzeniami. Różnica między tak i nie to podjęcie kolejnej próba, która decyduje o tym, kto odnosi w życiu sukces, a kto nie.

http://m.wm.pl/2019/12/orig/v2-595729.jpg

Vera Partem opowiedziała o zasadach działania wiz, przypominając, że posiadając wizę turystyczną, nie można w Stanach pracować, odbywać jakichkolwiek kursów, czy uczęszczać do szkoły. Pracę umożliwia jednak wiza kategorii J i programy typu work & travel, które ma w swojej ofercie CCUSA. – Program pozwala na wyjazd do USA w terminie 25 maja do 25 września i poświęcenie tych kilku miesięcy na pracę i podróże – informowała pani konsul. – Będziecie w stanie cieszyć się nie tylko atrakcjami turystycznymi kraju, ale podszlifujecie swój angielski dzięki pracy.

http://m.wm.pl/2019/12/orig/v1-595728.jpg

Warto dodać, że program oferuje uczniom i studentom prace, w których rzeczywiście fundamentem będzie kontakt z drugą osobą, co ma realny wpływ na poprawę językowych umiejętności i zdobycie cennego doświadczenia. – Uczenie się angielskiego w Polsce to nie to samo, co spędzenie dłuższego czasu w Stanach, gdzie będzie wam towarzyszył na każdym kroku – mówił Marek Witkowski, ambasador programów wyjazdowych. – Dopóki jesteście młodzi, to wszystkie możliwości wyjazdowe typu szkoła średnia, studia, programy takie jak camp lub work są dla was – apelował. Droga do spędzenia wakacji w USA opiera się na trzech krokach. Pierwszym z nich jest aplikacja online, kolejny to dostarczenie dokumentów, a ostatni to trzy rozmowy przeprowadzane w języku angielskim. Na początek rozmowę z ochotnikiem przeprowadza ambasador programów wyjazdowych, następnie poznajemy swojego potencjalnego pracodawcę na Targach Pracy (19.02.20 i 14.03.20 w Warszawie) lub przez Skype. Zwieńczeniem procedur jest rozmowa związana z rozpatrzeniem wniosku wizowego.

Bożena Magdziak, reprezentantka sekcji konsularnej Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie zachęcała młodych elblążan do korzystania z ofert programów typu work & travel. – To szansa na to, by spędzić 4 miesiące w USA, nie wydając na to swoich pieniędzy. Tego typu podróże uczą otwartości, odwagi i dystansu.

kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB