Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

„Magia świąt” kolejny raz połączy elblążan

2019-12-05 09:00:00 (ost. akt: 2019-12-05 08:12:11)

Autor zdjęcia: kk

Okres przedświąteczny to niezwykły czas, który nie tylko skłania do refleksji, ale inspiruje do działania. Już 20 grudnia odbędzie się niezwykłe spotkanie mieszkańców, którego inicjatorami jest równie niezwykła młodzież.

W ubiegłym roku podczas charytatywnego koncertu śpiewali na rzecz bezdomnych. Tegoroczny koncert Klubu Aktywnej Młodzieży – Zaelblągowani wspierał będzie podopiecznych elbląskiego schroniska dla zwierząt. – Hasłem koncertu, który odbędzie się już 20 grudnia, jest „Zbuduj budę w swoim sercu”. Pragniemy zmotywować innych do tego, by znaleźli w sobie ciepło i pomyśleli o zwierzętach ze schroniska, które również, jak ludzie, potrzebują miłości – mówi Julia, jedna z klubowiczek.

– Podczas koncertu wszyscy obecni dowiedzą się, jak mogą pomóc schronisku. Ponadto, na miejscu obecna będzie pani psycholog, która opowie o tym, jaki wpływ na człowieka ma posiadanie zwierzęcia – informuje Urszula Zajko-Olejniczak, która wspiera młodzież w ich inicjatywach i jest odpowiedzialna za szlifowanie wokalnych umiejętności członków klubu. – Podczas koncertu wystąpi młodzież, która należy do klubu wraz z zaproszonymi gośćmi. Na scenie pojawią się koledzy i koleżanki klubowiczów, ale również seniorzy, którzy włączyli się w akcję i dzieci z sekcji wokalnej, które uczę śpiewu.

Koncert odbędzie się 20 grudnia o 18 w dużej sali kina Światowid. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale organizatorzy chętnie przyjmą produkty, które zostaną przekazane schronisku. Wśród nich są: sucha karma dla psów i kotów, karma dla kociąt i szczeniąt, smycze i obroże, koce, ręczniki, pościele, poduszki i kołdry syntetyczne, legowiska, środki czystości, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne i klatki kennelowe.

Urszula Zajko-Olejniczak, która jest opiekunką adoptowanego ze schroniska Lucjana, zachęca wszystkich, by przesyłali swoje zdjęcia, które są dowodem miłości między zwierzęciem a człowiekiem. – Fotografie wyświetlane będą na dużym ekranie w trakcie koncertu, można je przesyłać na adres urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl.

Warto dodać, że już jutro 6.12 Zaelblągowani wyruszą do domu dziecka w Zielonce Pasłęckiej, by spędzić czas z jego podopiecznymi. – Będziemy wspólnie śpiewali, robili ozdoby i prezenty świąteczne – zapowiadają.

kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB