Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Mikołaj z wizytą u przedszkolaków [ZDJĘCIA]

2019-12-06 13:00:20 (ost. akt: 2019-12-06 11:58:48)

Autor zdjęcia: Karolina Król

"Czy byliście grzeczni?" "Taaak!" - nie było więc wątpliwości, czy przedszkolaki odwiedzi święty Mikołaj. Dziś, 6 grudnia święty nie zapomniał o grzecznych elbląskich dzieciach i przyszedł do nich z wizytą i z ogromnymi prezentami.

Impreza w Hali Widowiskowo-Sportowej przyciągnęła blisko 1200 przedszkolaków, głównie z tych starszych grup z elbląskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych. A to za sprawą wizyty Mikołaja, który miał dla dzieci przygotowanych mnóstwo prezentów. Ale to nie wszystko. Poza wizytą gościa, dzieci spędziły czas przy muzyce i zabawie.

- Ja bym chciała dostać Elsę i klocki lego z Maszą - zdradziła nam sekret Agatka. - A ja chcę strój Elsy - dodała jej koleżanka. - Święty Mikołaj przychodzi po cichutku, że nie wiemy nawet kiedy i szybko kładzie prezenty pod choinkę i ucieka - opowiada Natalia. - Może w tym roku uda mi się go zobaczyć. - Lalkę Barbie, lol suprise, i chomika, ale najbardziej chomika - opowiada nam Lenka. - Będę się nim opiekowała, karmiła i głaskała.

- Napisałem już list. Chcę samochód na pilota, taki duży, widziałem reklamę w telewizji - opowiada Szymon. - Ja mam nadzieję, że dostanę Hulka z Avengersów - dodaje Kuba. - Mam już Spidermana. - dodaje.

Były tańce, hulanki, swawole, pląsy i podrygi. Jechał pociąg i przyszły kaczuchy. Uśmiech dzieciom nie schodził z buzi, a zabawa mogłaby nigdy się nie kończyć.

Organizatorzy zadbali nie tylko o świetne atrakcje, ale również o bezpieczeństwo najmłodszych. Opiekę nad dziećmi sprawowali opiekunowie placówek, wolontariusze, animatorzy- młodzież szkół ponadpodstawowych a także studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci został zorganizowany punkt ratownictwa medycznego, jak również w obrębie obiektu zostały zwiększone patrole Policji i Straży Miejskiej. Nad bezpieczeństwem czuwała będzie także Straż Pożarna.


KKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB