Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

„OSCAR EDUKACJI SZKOLNEJ ” dla Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 [ZDJĘCIA]

2019-12-06 12:40:41 (ost. akt: 2019-12-06 12:42:31)

Autor zdjęcia: nadesłane

3 grudnia 2019 r., w Zamku Ujazdowskim w Warszawie podczas Gali EDUinspiracje odbyło się uroczyste wręczenie nagród edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Konkurs EDUinspiracje w 2019 roku odbywał się po hasłem „DZIAŁAM I INSPIRUJĘ!”. Jego celem było upowszechnianie rezultatów projektów edukacyjnych, promocja dobrych praktyk w tym zakresie oraz pokazanie, jak ważną rolę w życiu odgrywa proces uczenia się oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Cele konkursu to także wyłonienie najbardziej wartościowych, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji; promocja rezultatów projektów wśród instytucji i osób zainteresowanych edukacją w dziedzinie kształcenia, kultury, młodzieży i sportu; wspieranie rozwoju polityki w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży, kultury i sportu poprzez upowszechnianie wyników projektów, które okazały się sukcesem; promocja najlepszych projektów, których rezultaty zainspirowały społeczności lokalne i wpłynęły na rozwój edukacji.

Konkurs jest przeznaczony dla beneficjentów instytucjonalnych programów: Erasmus+, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży oraz dla organizacji i instytucji należących do sieci Eurodesk Polska. Konkurs odbywa się w tzw. trybie oscarowym. Oznacza to, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nominuje pięciu kandydatów do nagrody w każdej kategorii. Zainteresowani nie mogą sami zgłosić kandydatury swojego projektu. Nominowani beneficjenci nie uzupełniają dokumentów konkursowych – biorą natomiast udział w pogłębionym wywiadzie, dotyczącym wpływu projektu na beneficjenta i jego środowisko oraz przeprowadzonych działań upowszechniających. Badanie i uzupełnienie dokumentacji konkursowej będą przeprowadzać przedstawiciele FRSE. Nominacje wraz z uzupełnioną dokumentacją oceniają eksperci FRSE, którzy przygotowują rekomendacje dla Kapituły konkursu. Końcowego wyboru laureatów dokonuje Kapituła.

W 10 kategoriach konkursowych nominowano 48 instytucji z całej Polski. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Elblągu otrzymał nominację w kategorii PO WER – Edukacja szkolna, za realizację projektu „Autyzm – Nowe Wyzwania, Nowe Horyzonty”. Podczas Gali wręczenia nagród nasza placówka zdobyła „OSCARA EDUKACJI SZKOLNEJ”.


Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB