Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Mikołajkowy Turniej Judo za nami [ZDJĘCIA]

2019-12-08 12:07:10 (ost. akt: 2019-12-08 12:10:22)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Po raz dziesiąty UKS Tomita Elbląg zorganizowała turniej judo w naszym mieście. Dla Klubu to ważny rok, ponieważ istnieje już od 20 lat. W związku z tym tegoroczny turniej był większy niż zwykle.

- Mamy już 10. jubileuszowy Turniej Mikołajkowy – mówiła Anna Wołoszyn, prezes UKS Tomita Elbląg. - Jest to dla nas szczególny rok, ponieważ klub powstał w 1999 roku, a więc istniejemy już 20 lat. W tym roku robimy zawody dla większej ilości dzieci, ponieważ mamy więcej o dwa roczniki.

Na Hali Sportowo-Widowiskowej swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z roczników 2006-2014 w 5 kategoriach. Każda walka trwała dwie minuty. Małe dzieci walczyły tylko w parterze, natomiast starsze w stójce i parterze. Na przebiegiem walk czuwali licencjonowani sędziowie. Na tegoroczne zawody przyjechały kluby nawet z Kaliningradu

Ten sport, jak zauważa Anna Wołoszyn, bardzo rozwija. - Judo, to nie tylko walka i obrona, ale także rozwój dziecka. Dzieci, które trenują judo mają zupełnie inne podstawy sportowe. To też kształtuje charakter. Dzieci jeżdżą na zawody, uczą się szacunku do drugiego człowieka, uczą się też przegrywać, bo nie zawsze można wygrać.



Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczynki

Rocznik 2012- 2014 - U 8

Kat wagowa do -21 kg
1 Maja GOMÓŁKA Olimpia Judo Elbląg
2 KAROLINA SZEFFLER Olimpia Judo Elbląg
3 Amelja BRZEZIŃSKA Olimpia Judo Elbląg
4 Kalina KASZCZUK Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowa do -23 kg
1 Zofia CISZEWSKA Olimpia Judo Elbląg
2 Balbina KASZCZUK Olimpia Judo Elbląg
3 Zuzanna CHMIELEWSKA UKS Tomita Elbląg
4 Julia KIRYLCZUK Olimpia Judo Elbląg

Kat wagowa do -26 kg
1 Aleksandra ZIĘBA UKS Akademia Judo Dragon
2 Maja MISIEWICZ UKS Tomita Elbląg
3 Pola KOSTKOWSKA Olimpia Judo Elbląg
3 Aleksandra JUŚKOSHMIDT Galeon Gdynia

Kat wagowa do -28 kg
1 Julia KIEŁPIŃSKA Nippon Olsztyn
2 Hanna RUTKOWSKA Olimpia Judo Elbląg

Kat wagowa do -36 kg
1 Agnieszka UDALSKA Olimpia Judo Elbląg 2
2.Julia OKŁOTA Olimpia Judo Elbląg


Chłopcy

Rocznik 2012-2014 – U 8

Kategoria wagowa do 20 kg
1 Mieszko LASKOWSKI Olimpia Judo Elbląg
2 Hubert LEWKO Zatoka Braniewo
3 Antek KOŁAKOWSKI Olimpia Judo Elbląg
3 Aleksander PERKOWSKI Nippon Olsztyn

Kategoria wagowa do 22 kg
1.ARTEM POGORNETS RED STAR
2.Milan PEPLIŃSKI Olimpia Judo Elbląg
3. Jan WYSZCZELSKI Olimpia Judo Elbląg
3.Sebastian ANASZKO UKS Tomita Elbląg.
5.Bartosz KALKOWSKI Olimpia Judo Elbląg
5.Alan TUŻYK UKS Tomita Elbląg
7. Wojciech ROMANOWSKI UKS Tomita Elbląg
7.Jan PODBOROWSKI Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowa do 24 kg
1.Daniil KOLESNICHENKO RED STAR
2. Maciej GOLEC KOSAI
3.ALEKSANDER WAWRZYNEK SGKS Wybrzeże
3.SZYMON SAMULEWSKI KOSAI
5.Konrad BELINA Nippon Olsztyn
5.Timur PALADII Achilles
7 Kostek KOŚCIN UKS Tomita Elbląg
7. Kacper CZERWIŃSKI Olimpia Judo E

Kategoria wagowa do 26 kg
1.Igor BRODZIAK Olimpia Judo Elbląg
2. Igor DOMŻALSKI UKS Tomita Elbląg
3. Bartek HULANICKI Olimpia Judo Elbląg
3. Maksim BOSHE RED STAR

Kategoria wagowa do 28 kg
1. Aleksandr POLIAK RED STAR
2. Mikołaj STAROSTA UKS Conrad Gdańsk
3 .Szymon TROCKI Olimpia Judo Elbląg
4.Maciej KWIATKOWSKI Olimpia Judo Elbląg
5. Kacper BURAKOWSKI UKS Tomita

Kategoria wagowa do 32 kg
1.Mieszko CHODAŃ TS Gwardia Olsztyn.
2 .Aleksander PAWELCZYK Galeon Gdynia
3. Wojtek MROZOWICZ Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowa do 36 kg
1.Karol LECHETA Olimpia Judo Elbląg
2. Jerzy MYŚLER UKS SENSHI Olsztyn

Kategoria wagowa do 40 kg
1. BORYS GAZA KOSAI
2. Mikhail NAIMUSHIN RED STAR
3. GABRIEL KORZEB UKS Tomita Elbląg

Dziewczynki

Rocznik 2010-2011 - U10

Kategoria wagowe +37
1.Maja KAWCZYŃSKA Truso Elbląg
2. Maja KNAPP UKS Akademia Judo Dragon
3. Wiktoria STYPUŁKOWSKA Olimpia Judo Elbląg
3 Dominika SZAKIEWICZ Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 24 kg
1.Iza UCHLIK UKS SENSHI Olsztyn2. Oliwia BRODZIAK Olimpia Judo Elbląg
3. Amelia WYSOCKA UKS SENSHI Olsztyn
3. Iga RASZPUNDA SGKS Wybrzeże

Kategoria wagowe do 27 kg
1.Nadia WOJTAS Truso Elbląg
2. Kinga BICKA Olimpia Judo Elbląg
3. Adrianna STANISZEWSKA Nippon Olsztyn
3. Ala MAZUROWSKA Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 29 kg
1.Natasza CYDZIK UKS SENSHI Olsztyn
2.Zuzanna SYWANYCZ SGKS Wybrzeże
3. OLIWIA PSTRONG SPORTMANIACY GDAŃSK
4. Barbara MAZUREK Truso Elbląg

Kategoria wagowe do 33 kg
1. Ilona KARCZEWSKA SGKS Wybrzeże
2. Aleksandra SZELSKA Olimpia Judo Elbląg
3. Natalia LICHORAJ Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 37 kg
1.Justyna ADAMCZYK Truso Elbląg
2. Aleksandra HULANICKA Olimpia Judo Elbląg
3. Maja SZWED Olimpia Judo Elbląg
3. Hanna HULANICKA Olimpia Judo Elbląg


Chłopcy

Rocznik 2010 -2011- U10

Kategoria wagowe do +46 kg
1. SZYMON JURGUĆ KOSAI
2. Andrzej ANDRUSZKIEWICZ Olimpia Judo Elbląg
3. SZYMON CYGAŃSKI KOSAI

Kategoria wagowe do 24 kg
1.Michał KRZEBIETKE UKS Akademia Judo Dragon
2. Amaiak AKOPOV RED STAR
3. Antek WIŚNIEWSKI UKS Akademia Judo Dragon
3. Julian SIKORA Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 25 kg
1. Stanislav MOHOLIVETS TS Gwardia Olsztyn
2. Maksymialian SZPINDA UKS Akademia Judo Dragon
3. Hubert GRZEŚKIEWICZ UKS Akademia Judo Dragon
3. Szymon KURZĄDKOWSKI Zatoka Braniew0

Kategoria wagowe do 27 kg
1. Prokhor MAMUKHIN Achilles
2.Artem SEMENOV RED STAR
3. OSKAR PIOTROWSKI Zatoka Braniewo
3. Szymon PAPIS Zatoka Braniewo

Kategoria wagowe do 28 kg
1.TYMOTEUSZ MATWIEJCZYK UKS Akademia Judo Dragon
2. Igor KAZALSKI UKS Conrad Gdańsk.
3. Nikita YACHMENEV RED STAR
3.Emil DEMBEK UKS Akademia Judo Dragon
5. Filip ŻYŁO UKS Conrad Gdańsk.
5. Szymon TERLECKI Zatoka Braniewo
7.Patryk SZRAMA Olimpia Judo Elbląg
7.ALEX BERDOWSKI UKS Tomita Elbląg

Kategoria wagowe do 30 kg
1. Antoni RYTLEWSKI Nippon Olsztyn
2. JEREMI SAŁAMACHA KOSAI
3.WOJCIECH MORAWSKI Zatoka Braniewo
3.OSKAR SOBOTKA KOSAI
5. Sylwester CZESZEJKO Zatoka Braniewo
5.Maciej SZTYNIO Nippon Olsztyn
7.Bartek LITWIN UKS Tomita Elbląg
7. KRZYSZTOF ILASIEWICZ SPORTM

Kategoria wagowe do 32 kg
1.Konstantin KOT Achilles
2.Aleksander STAWARZ Galeon Gdynia
3.Antoni STASIAK UKS Conrad Gdańsk.
3. KSAWERY DZIK UKS Tomita Elbląg
5. Krzysztof OLDAKOWSKI Truso Elbląg
5.Mikołaj KACZAN TS Gwardia Olsztyn
7. OSKAR CHMIELEWSKI UKS Tomita Elbląg
7.WIKTOR STEPANIUK KOSAI

Kategoria wagowe do 34 kg
1.Konrad POTRATZ SGKS Wybrzeże
2. Szymon STODOLNIK Zatoka Braniewo
3.SZYMON MERDAS Galeon Gdynia
3.Eryk BETLER KOSAI
5.Dariusz BYCZUK SGKS Wybrzeże
5. Mateusz PITUCH Olimpia Judo Elbląg
7. Krzysztof SILKO Olimpia Judo Elbląg
7. Mateusz WEWERSOWICZ Olimpia Judo

Kategoria wagowe do 36 kg
1.ADRIAN WAWRZYNEK SGKS Wybrzeże
2. Wiktor WICHOWSKI UKS Conrad Gdańsk
3. Tymoteusz STELMACH TS Gwardia Olsztyn
3. Jan NAROJCZYK Olimpia Judo Elbląg
5. Robert WÓJCIK Truso Elbląg
5. Kacper ZEMBRZUSKI Nippon Olsztyn
7.SZYMON DOŁKOWSKI UKS Tomita Elbląg
7. Stanisław BIEŃKOWSKI Nippon Olsztyn

Kategoria wagowe do 40 kg
1.Danila LUGOVSKOI RED STAR
2. MARK VERETENNIKOV RED STAR
3. SZYMON ROZWADOWSKI Olimpia Judo Elbląg
3.Mateusz BOGDAŃSKI Nippon Olsztyn

Kategoria wagowe do 46 kg
1.Kacper KULIŚ SGKS Wybrzeże
2. Wojciech SMOLEŃ SGKS Wybrzeże
3. ANDRZEJ OLECHNOWICZ Olimpia Judo Elbląg
4.Piotr KIEŁPIŃSKI Nippon Olsztyn
5. Filip FILIPCZAK Olimpia Judo Elbląg


Dziewczyny

Rocznik 2008-2009 - U 12

Kategoria wagowe do 28 kg
1. Zuzanna SIELSKA Olimpia Judo Elbląg
2. Julia LEŃSKA UKS SENSHI Olsztyn

Kategoria wagowe do 33 kg
1. Pola DRYWA Galeon Gdynia
2. AMELIA CIURA KOSAI
3. Hanna WINNICKA UKS SENSHI Olsztyn

Kategoria wagowe do 39 kg
1 Natasza GRZEŚ Galeon Gdynia
2. Agata LEWANDOWSKA Galeon Gdynia
3. Zofia FOLWARSKA SGKS Wybrzeże
4.Natalia POTRATZ SGKS Wybrzeże
5. Pola WIŚNIEWSKA UKS Akademia Judo Dragon

Kategoria wagowe do 44 kg
1. Pola OSIŃSKA TS Gwardia Olsztyn
2. Karolina DUDZIŃSKA UKS Conrad Gdańsk.
3. Jagna DĄBROWSKA UKS Conrad Gdańsk.
4.Zuzanna RUTKOWSKA Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 48 kg
1.Weronika STACHARSKA UKS Akademia Judo Dragon
2. Dagmara SAŁATA SGKS Wybrzeże
3. NATALIA MYSZK KOSAI

Kategoria wagowe do 53 kg
1. Zofia GANZYNKOWICZ UKS Akademia Judo Dragon
2. IRMINA KOZŁOWSKA UKS Tomita Elbląg


CHŁOPCY

Rocznik 2008-2009 - U 12

Kategoria wagowe do + 62 kg
1. DOMINIK KALINOWSKI SGKS Wybrzeże
2. Rafał SILKO Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 28 kg
1.Adam NALEWAJK Galeon Gdynia
2.Hashem ALWAQEDI Truso Elbląg
3. Jakub BRÓDKA Truso Elbląg
3. Kacer BRÓDKA Truso Elbląg

Kategoria wagowe do 33 kg
1.VLADIMIR KACHURIN RED STAR
2. Igor ŁUTAJ Zatoka Braniewo
3. KACPER BEDNARCZUK UKS Tomita Elbląg
3 Franciszek RUCIŃSKI UKS Conrad Gdańsk.
5. Piotr WYSOCKI UKS SENSHI Olsztyn
5.Przemysław SIEJKA UKS Akademia Judo Dragon
7. Leon WIELOWIEJSKI UKS SENSHI Olsztyn
7. MACIEJ BARCHANOWICZ KOSAI

Kategoria wagowe do 38 kg
1.ILYA KOLCHAK RED STAR
2. Danila LUGOVSKOI RED STAR
3. NIKODEM SOWA KOSAI
3. Maciej IDZIKOWSKI UKS Conrad Gdańsk
5. Piotr ZIĘBA UKS Akademia Judo Dragon
5. Karol SARNECKI Olimpia Judo Elbląg
7.Daniel DEMSKI Olimpia Judo Elbląg
7.FABIAN BELKA KOSAI

Kategoria wagowe do 42 kg
1.Jan CYDZIK UKS SENSHI Olsztyn
2. Dawid SZCZERBOWICZ TS Gwardia Olsztyn
3. KRYSTIAN KACPRZAK KOSAI
3.Karol WOLNIAKOWSKI UKS Conrad Gdańsk
5. Marcel MASHBAT UKS SENSHI Olsztyn
5. Franciszek KREFT SGKS Wybrzeże
7.Franciszek MASŁOŃ UKS SENSHI Olsztyn
7. PRZEMEK MICHAŁOWSKI UKS Tomita

Kategoria wagowe do 46 kg
1.Szymon ZIMA KAZOKU
2.Oskar KACZOROWSKI UKS Conrad Gdańsk.
3. Konstanty RUTKOWSKI SGKS Wybrzeże
3.Filip SŁOŃSKI KAZOKU

Kategoria wagowe do 50 kg
1 Aleksey BABENKOV Achilles
2 Filip PORĘBA Truso Elbląg
3 KRYSTIAN KASPROWICZ KOSAI

Kategoria wagowe do 54 kg
1. Szymon ZIELIŃSKI Truso Elbląg
2. Jakub PUK Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 62 kg
1 Aleksander WÓJCIK Galeon Gdynia
2 Oskar BARAŃSKI Olimpia Judo Elbląg


Dziewczyny

Rocznik 2006-2007 – U 14

Kategoria wagowe do + 67 kg
1 Aleksandra KOCIĘBA Olimpia Judo Elbląg
2 ZUZANA MŁOCICKA KOSAI

Kategoria wagowe do 35 kg
1 Aleksandra JĘDRUSZCZAK Nippon Olsztyn
2 Urszula ZDUNEK Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 40 kg
1 ZOSIA ROCZKOWSKA KOSAI
2 Kamila RAFALSKA Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 47 kg
1 Dominika KREFT UKS Conrad Gdańsk
2 Julia WĄTŁA UKS Conrad Gdańsk
3 Judyta DRYWA Galeon Gdynia

Kategoria wagowe do 50 kg
1 Martyna DERDOWSKA Truso Elbląg
2 IGA RACZEWSKA KOSAI 3 EMILA BARĆ KOSAI
4 Karolina ŚWIOKŁO Zatoka Braniewo
5 DOMINIKA STÓFF UKS Tomita Elbląg

Kategoria wagowe do 52 kg
1 LIANA IUDINA RED STAR
2 Anna JANASZKIEWICZ Olimpia Judo Elbląg


CHŁOPCY

Rocznik 2006-2007 – U 14

Kategoria wagowe do + 66 kg
1 DAWID KACPRZAK KOSAI
2 BRUNO KORPYSA Olimpia Judo Elbląg
3 MICHAŁ PIRÓG UKS Tomita Elbląg
4 Rafał STELMACH Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 35 kg
1 Jakub SIELSKI Olimpia Judo Elbląg
2 Cezary HERBASZ UKS Akademia Judo Dragon

Kategoria wagowe do 39 kg
1 TYMOTEUSZ LIC UKS Tomita Elbląg
2 Evgenii GUBIN RED STAR
3 ARTUR ANASZKO UKS Tomita Elbląg
4 Szymon KADAJ TS Gwardia Olsztyn
5 Maksym KARSKI Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 44 kg
1 Rostislav BUDYLIN RED STAR
2 Egor SASS RED STAR
3 Adam MOZOL TS Gwardia Olsztyn
4 Konrad SARNECKI Olimpia Judo Elbląg
5 PIOTR CWALIŃSKI UKS Tomita Elbląg

Kategoria wagowe do 48 kg
1.Filip SŁOŃSKI KAZOKU
2 DAWID ROMANOWSKI UKS Tomita Elbląg
3 Piotr BUCZEK Olimpia Judo Elbląg
3 Maciej ZARZYCKI UKS SENSHI Olsztyn

Kategoria wagowe do 52 kg
1 FILIP MAJEWSKI UKS Tomita Elbląg
2 PIOTR NIEMCZYK KOSAI
3 Bartek RÓŻAŃSKI Olimpia Judo Elbląg
4 Krzysztof NOWAKOWSKI UKS Akademia Judo Dragon

Kategoria wagowe do 57 kg
1 SEBASTIAN FILIPOWICZ UKS Tomita Elbląg
2 Filip KARKOTKA TS Gwardia Olsztyn
3 Piotr CZAPP UKS Akademia Judo Dragon
4 Kamil KRZYNÓWEK UKS Akademia Judo Dragon
5 Oskar KRUPIEŃ Olimpia Judo Elbląg

Kategoria wagowe do 62 kg
1 MATEUSZ GRZEŚKIEWICZ Galeon Gdynia
2 Maksymilian STRAUSS TS Gwardia Olsztyn
3 Dominik MERAK Olimpia Judo Elbląg
4 Szymon BUGOWSKI TS Gwardia Olsztyn
5 Krystian JAROSZEWSKI UKS Akademia Judo Dragon

Kategoria wagowe do 66 kg
1 Jakub HULEWICZ Olimpia Judo Elbląg
2 Adam CHOROMAŃSKI UKS SENSHI Olsztyn
3 Piotr LEWANDOWSKI Galeon Gdynia
4 PAWEŁ MICHAŁOWSKI UKS Tomita Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB