środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Strażacy niosą pomoc i… prezenty [ZDJĘCIA]

2019-12-19 20:47:47 (ost. akt: 2019-12-19 20:48:57)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Przypadek sprawił, że się poznali. Okazało się, że to znajomość na długie lata. Elbląscy strażacy, jak co roku, również w tym odwiedzili przed świętami dwie dziewczynki – Andżelikę i Patrycję. Przybyli razem ze świętym Mikołajem, który miał dla dziewczynek wspaniałe prezenty.

- Historia zaczęła się w hospicjum przy ul. Toruńskiej kilka ładnych lat temu – opowiada st. kpt. Marek Siółkowski. - Strażacy dostali zgłoszenie o niebezpiecznym gnieździe os znajdującym się w hospicjum, jak zawsze szybko zajechali na miejsce i ściągnęli gniazdo do worka i wypuścili w bezpiecznym miejscu w lesie. Cała akcja trwała kilkadziesiąt minut. W tym czasie poznali niepełnosprawną Andżelikę, która miała porażony rdzeń kręgowy w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Andżelika tak skradła serca strażaków, że postanowili od tamtej pory co roku uszczęśliwiać ją prezentami świątecznymi. Druga dziewczynka to Patrycja, jeździ na wózku. Na specjalne leczenie musi jeździć aż do Łodzi.

Każda z dziewczynek ma swoje marzenia i co roku strażacy wraz z Mikołajem z dalekiej Laponii próbują je spełniać. - W tym roku dziewczynki dostały w prezencie zestawy do makijażu, pierścionki, kremy i wiele innych drobiazgów – mówi st. kpt. Marek Siółkowski. - Oczywiście nie było się bez wielkiej paczki różnych słodyczy. Andżelika dostała na gwiazdkę upragniony laptop. Obie dziewczynki podziękowały strażakom gorącym buziakiem i poczęstowały przepysznymi cukierkami. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.

Szczególne podziękowania dla Komendanta Straży Pożarnej w Elblągu st. kpt. Łukasza Kochan. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji JRG 3 Pasłęk, JRG 2 Elbląg, JRG 1 Elbląg oraz Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu.


K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB