2020-01-07 12:00:58(ost. akt: 2020-01-07 12:06:00)
W Elblągu odbył się  II turniej "Hanza Cup"

W Elblągu odbył się II turniej "Hanza Cup"

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

FUTSAL\\\W minioną niedzielę w hali Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Elblągu, rozegrany został II ogólnopolski turniej w piłce nożnej kobiet"Hanza Cup" o puchar prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego. Najlepszym zespołem okazała się drużyna z woj kujawsko-pomorskiego Unifreeze Górzno.

W turnieju, którego organizatorem był Kobiecy Klub Sportowy Hanza Elbląg, wystartowało osiem drużyn reprezentujących sześć klubów: Pogoń Tczew, GKS Żukowo Polonię Markusy, Unifreeze Górzno oraz Stomilanki Olsztyn i Hanza Elbląg. Te dwa ostatnie kluby wystawiły po dwa zespoły. W pierwszej fazie turnieju zespoły grały w dwóch grupach systemem każdy z każdym po 12 min. W grupie I najlepszą drużyną okazała się Hanza I Elbląg, która pokonała Stomilanki I 3:0, Pogoń 3:2 oraz zremisowała z Żukowem 1:1 i wyszła z grupy z 1 miejsca, mając w dorobku siedem punktów. Słabszą formę pokazały Stomilanki, które przegrały jeszcze z GKS 0:1 oraz z Pogonią 1:2. W grupie II poza zasięgiem było Unifreeze, który wygrało z Polonią Markusy 4:0,Stomilankami II 5:0 i Hanzą II 8:0. Z kolei drużyna olsztyńska pokonała Polonię 2:0 i zremisowała z Hanzą II 0:0 zajmując drugie miejsce w grupie. W kolejnej fazie turnieju zespoły grały systemem pucharowym jak i o miejsca. W spotkaniu o 7 miejsce Hanza II pokonała Polonię 1:0, w meczu o 5 lokatę Pogoń zwyciężyła Stomilanki I 5:0 a w pojedynku o 3 miejsce GKS Żukowo wygrało ze Stomilankami II 2:0. Zwycięzcą turnieju została Unifreeze, która w ścisłym finale pokonała Hanzę I 1:0. Najlepszą zawodniczką turnieju została Nina Michalska (Hanza I), najlepszą bramkarką: Patrycja Gierszewska (Żukowo), najlepszą snajperką : Patrycja Polewska (Górzno) - 7 bramek.. Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary a wszystkie uczestniczące zespoły pamiątkowe medale — To był dobry turniej nie tylko pod względem organizacyjnym,ale także i sportowym — stwierdza prezes elbląskiego klubu Kamil Zdziech. W turnieju rozegrano 20 spotkań, ale najlepszą drużyną była Unifreze, która wygrała zawody bezapelacyjnie, odnosząc pięć zwycięstw i nie tracąc przy tym bramki — dodaje. Cieszę się z występu naszych dziewczyn. Ten sukces jest tym cenniejszy, że nie mamy możliwości trenowania na hali — informuje Zdziech. Przed rundą wiosenną w III lidze wzmocnimy się kilkoma zawodniczkami z regionu, nie zapominając o naborze juniorek. Jak dochodzą słuchy od sezonu 2020/2021 ma być III liga warmińsko-mazursko-podlaska i my w tej lidze będziemy chcieli pokazać się z bardzo dobrej strony — mówi prezes Hanzy.

Elblążanki w turnieju grały w składzie: Czerwińska, Proch, Lewandowska, Sukiennik, Błazuk, Depka, Michalska, Jurkowska, Klonowska, Laskowska