Jak wybrać najlepszy telefon na abonament?

2020-01-17 12:10:36(ost. akt: 2020-01-17 12:12:59)   Artykuł sponsorowany
Wiele osób nie wyobraża sobie innej formy korzystania z telefonii komórkowej jak poprzez stały abonament. Podpisanie nowej umowy lub przedłużenie kończącej się jest doskonałą okazją do zmiany telefonu na nowszy. Czym się kierować podczas wyboru urządzenia? Oto najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę.
1. Warunki i koszty abonamentu

Comiesięczna opłata za nowy telefon stanowi zaledwie część kosztów, jakie wynikają z podpisania umowy z operatorem. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, na jakich warunkach związać się z wybraną firmą na okres zwykle 12 lub 24 miesięcy (co najmniej). Oferta może być przygotowana dla klienta indywidualnego lub firmowego. Wiele osób decyduje się na pakiety na przykład z telewizją, telefonią stacjonarną czy dostępem do Internetu. Do tego dochodzą kwestie w rodzaju przeniesienia numeru.

Telefon to jedno, a warunki oferty – drugie. Okazjonalna cena smartfona nie powinna odciągać uwagi od kosztów połączeń, SMS-ów czy transferu danych. O Internecie mobilnym można przeczytać więcej na stronie https://komorkomat.pl/internet-mobilny/. Dziś oferty w abonamencie bardzo często zakładają darmowe rozmowy i wiadomości, a różnice zaczynają się dopiero przy ilościach danych do wykorzystania online.

2. Najlepszy telefon w abonamencie
Przejdźmy do kwestii technicznych. Dla wielu osób najbardziej atrakcyjne w ofercie abonamentowej jest to, że nowy smartfon można w relatywnie korzystnej cenie – niekiedy nawet niższej niż przy jednorazowym zakupie w sklepie RTV na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać, że symboliczna złotówka w salonie jest pobierana jedynie w przypadku wyboru drogiego abonamentu. Jeśli nie chce się ponosić wysokich, stałych opłat za telefon, trzeba jednorazowo wydać znacznie więcej na jego zakup.

Pracownicy operatorów, którzy wręczają klientom tabelki z dostępnymi smartfonami, mają obowiązek dokładnie wytłumaczyć, ile kosztuje dany telefon w konkretnej ofercie abonamentowej. Jak wiadomo, na rynku nie brakuje ciekawych telefonów, produkowanych przez takie marki jak Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, LG, Motorola, Nokia czy Sony, nie wspominając o długiej liście nieco mniej znanych firm. Każdy producent ma swoje modele „flagowe”, ale i te, które zalicza się do „średniaków” oraz „klasy ekonomicznej”.

Nie każdy potrzebuje smartfona z najwyższej półki, ponieważ i tak nie wykorzysta pełni jego możliwości. Dlatego warto się dokładnie zastanowić, które aspekty są najważniejsze. Doskonały aparat? Duży ekran? A może płynne działanie nawet najbardziej wymagających gier? Każdy powinien zadać sobie te pytania indywidualnie. W końcu abonament jest umową na wiele miesięcy, więc decyzja nie powinna być pochopna. Smartfon ostatecznie będzie kosztował kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Optymalnie dobrana oferta pozwala rozłożyć ten wydatek w czasie na atrakcyjnych warunkach.

Porównywanie ma sens
Operatorzy prześcigają się w pozyskiwaniu nowych klientów, kusząc ich abonamentami, ale i ofertami na kartę lub w formie mixu. Przywiązanie do jednego z operatorów niekoniecznie jest najbardziej opłacalną decyzją. Często dużo tańsze okazuje się przejście do konkurencji. Nie stanowi to szczególnego kłopotu z formalnego i technicznego punktu widzenia, więc najważniejszym krokiem jest decyzja.

W jej podjęciu pomaga serwis komorkomat.pl. Wystarczy podać na tej stronie kilka podstawowych informacji na temat swoich oczekiwań względem oferty, a automatyczne narzędzie porówna ze sobą nawet kilkaset różnych propozycji polskich operatorów. Może się okazać, że najlepszy telefon na abonament będzie tańszy, niż się początkowo wydawało.