Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Uczą się, jak nie pisać

2020-01-19 10:00:00 (ost. akt: 2020-01-19 09:48:32)
Spotkanie Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego

Spotkanie Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego

Autor zdjęcia: kk

W sobotę (18.01) odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Należący do niego twórcy wydali już dwie antologie, może w kolejnej pojawi się twoje nazwisko?

Alternatywny Elbląski Klub Literacki rozpoczął swoją działalność 7 grudnia 2009. Po 10 latach od ich powstania zainspirowanego jubileuszowym spotkaniem ramach Elbląskiej Sceny Literackiej nie tylko rośnie grupa twórców obecna na comiesięcznych spotkaniach, ale i ich ambicje. W 2012 wydali „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością”, zbiór tekstów stworzonych przez 16 członków klubu. 4 lata później ukazała się „Książka pełna słów: II antologia Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego”, w której poznajemy namiastkę twórczości 28 autorów należących do AEKL. Warto dodać, że klub zrzesza już nie tylko elblążan, ale też osoby spoza miasta i kraju.

Na comiesięczne spotkania klubu przychodzą ludzie z różnych światów, ale to, co ich łączy to ogromna pasja i zaangażowanie w to, co robią. Są gotowi na krytykę, bo to ona najlepiej szlifuje literacki warsztat. Jeżeli piszesz od lat, zaczynasz, albo dopiero chcesz zacząć – ta grupa jest dla ciebie. – Warsztaty literackie, organizowane przez Alternatywny Elbląski Klub Literacki mają charakter otwarty. Każda osoba, która ma ochotę zobaczyć, jak pracujemy lub dołączyć do nas jest mile widziana, więc zapraszamy – mówi Bogna Salmonowicz.

Warto dodać, że AEKL związany jest ze Stowarzyszeniem Alternatywni powstałym w 2013. Celem jego istnienia jest między innymi propagowanie inicjatyw edukacyjno-kulturalnych, artystycznych oraz informacyjnych, aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych poprzez działania edukacyjno-artystyczne, pobudzanie aktywności edukacyjnej i twórczej dzieci, młodzieży oraz innych grup społecznych. Ponadto Alternatywni podejmują działania zmierzające do rozwijania więzi społecznych między mieszkańcami regionu, a w szczególności pomiędzy starszym i młodym pokoleniem. Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia i spotkań Klubu Literackiego znajdziecie tutaj.

kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB