Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Ważą się losy terenu po targowisku w Pasłęku

2020-01-23 19:00:00 (ost. akt: 2020-01-23 13:48:56)

Autor zdjęcia: źródło: Google Maps

Co powstanie na terenie, na którym do tej pory mieściło się pasłęckie targowisko? Władze miasta proponują, by teren rekreacji nie tylko dla młodzieży, ale i seniorów i osób niepełnosprawnych. W tej sprawie mieszkańcy Pasłęka mogą wyrazić swoje opinie i sugestie.

W Pasłęku została opracowana koncepcja zagospodarowania terenu po targowisku miejskim w Pasłęku przy ul. Jagiełły. To kolejna koncepcja prezentowana mieszkańcom miasta.

— Koncepcja zagospodarowania terenu obecnego targowiska miejskiego w Pasłęku zakłada wykonanie placu sportowo-rekreacyjnego, miejsc do odpoczynku, ciągów pieszych, placu utwardzonego z miejscami postojowymi i dojazdu, a także wydzielenie dwóch działek przeznaczonych do zagospodarowania zgodnie z miejscowym planem — opisuje Rafał Skalij z Urzędu Miejskiego w Pasłęku.

Plac sportowo-rekreacyjny podzielony zostanie na trzy strefy:

— Strefa Seniora: wyposażona w specjalne urządzenia dedykowane do ćwiczeń dla osób w podeszłym wieku. Ćwiczenia będzie można wykonywać zarówno pojedynczo, jak i z osobą towarzyszącą. W strefie seniora znajdą się także dwie wiaty umożliwiające schronienie przed słońcem lub deszczem.

— Strefa dla Osób Niepełnosprawnych: wyposażona w urządzenia umożliwiające osobom niepełnosprawnym bezpieczne wykonywanie ćwiczeń sportowo-rehabilitacyjnych na świeżym powietrzu. Urządzenia skonstruowane tak, by osoba niepełnosprawna mogła wykonywać ćwiczenia pozostając na wózku inwalidzkim.

— Strefa Zewnętrznej Siłowni Hydraulicznej: wyposażona w urządzenia z systemem hydraulicznym umożliwiającym regulację wielkości obciążenia. Urządzenia przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży. Zarówno początkujący jak i doświadczeni użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać funkcje właściwości urządzeń.

— W każdej ze stref projektuje się montaż ławek i oświetlenia — dodaje Skalij. — Wykonane zostaną nowe nasadzenia zieleni, które stworzą estetyczną otulinę, osłaniając miejsca odpoczynku od ruchliwego placu zabaw dla dzieci.

Obok stref sportowo-rekreacyjnych, zaprojektowano plac, w obrębie którego zostanie wydzielonych 16 miejsc postojowych, w tym dwa przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W sprawie tej koncepcji mieszkańcy Pasłęka mogą wyrażać swoje opinie.

— Jesteśmy otwarci na opinie i sugestie, które można zgłaszać osobiście w Urzędzie Miejskim w Pasłęku pokój nr 12 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 w terminie do dnia 28 lutego, bądź na adres email: kazimierz.lipnicki@paslek.pl do 28 lutego 2020 roku — informuje Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka. — Jednocześnie zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w debacie dotyczącej prezentowanej problematyki, która odbędzie się w dniu 4 marca 2020 roku o godzinie 17:00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku przy Placu Św. Wojciecha 5.

Łukasz Razowski


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB