Legia Warszawa w Turcji czyli udane sparingi „Mistrzów Jesieni”

2020-01-24 12:29:40(ost. akt: 2020-01-24 12:32:54)   Artykuł sponsorowany
Legia Warszawa która prowadzi w tabeli PKO Ekstraklasy po 20 kolejkach (mając 38 punktów i o dwa wyprzedzając Cracovię) obóz przygotowawczy w tym roku zaplanowała w tureckim Belek w terminie od 11 do 29 stycznia. Jeżeli jesteś zainteresowany zakładami sportowymi to sprawdź naszą stronę moj-kod-promocyjny.pl. W tym czasie „Wojskowi” mieli rozegrać 6 spotkań sparingowych a pierwsze cztery mają już za sobą , trzy z nich wygrali a w jednym padł wynik remisowy.

Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Aleksandara Vukovicia był FC Botosani który aktualnie zajmuje siódme miejsce w rumuńskiej ekstraklasie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym a bramki obie drużyny zdobywały w drugiej części meczu. Jako pierwsi do bramki rywali trafili legioniści w 54 minucie kiedy to podanie Mateusza Praszelika na gola zamienił wprowadzony w drugiej połowie z ławki rezerwowych Jose Kante. Stołeczny zespół cieszył się z prowadzenia tylko 10 minut a rywale gola zdobyli z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Piotra Mosóra. Pewnym egzekutorem 67 minucie okazał się Dugandzić. Zwycięską bramkę pięć minut przed końcem spotkania po podaniu Pawła Wszołka zdobył Kante. Tak więc pierwszy sparing Legii zakończył się rezultatem 2:1 a następnym rywalem miało być ukraińskie Dynamo Kijów.

Spotkanie rozegrane zostało 19 stycznia i wzbudziło spore zainteresowanie a na trybunach zasiadło wielu interesujących gości. Dynamo ubiegły sezon zakończyło jako wicemistrz Ukrainy i było zdecydowanie najgroźniejszym przeciwnikiem ekipy z Warszawy podczas całego obozu przygotowawczego. Pierwszą bramkę dla legionistów strzelił Chorwat Domagoj Antolić w 13 minucie wykorzystując podanie Luquinhasa. Brazylijski pomocnik Legii popisał się bardzo dobrym prostopadłym podaniem. Jeszcze przed przerwą padł gol wyrównujący a zdobył go w 45 minucie Heorhij Citaiszwili. W drugiej połowie spotkania wynik nie uległ już zmianie mimo starań obu zespołów. Podczas tego sparingu pozyskani w zimowym okienku transferowym raz pierwszy w ekipie Wojskowych pojawili się kupiony z ŁKS Łódź Piotr Pyrdoł i Mateusz Cholewiak ze Śląska Wrocław . Natomiast w ukraińskim zespole w pierwszej połowie meczu wystąpił reprezentant Polski Tomasz Kędziora. Stołeczny zespół w pojedynku z wicemistrzem Ukrainy zaprezentował się bardzo dobrze, do 30 minuty będąc stroną przeważającą i choć potem „wojskowi” złapali lekką zadyszkę to ogólne wrażenie było bardzo pozytywne. W drugiej połowie na boisku wystąpił „drugi garnitur” w obu zespołach. Na trybunach mogliśmy zobaczyć wiele znanych twarzy polskiej piłki nożne min. trenera Czesława Michniewicza i byłego legionistę Sebastiana Szymańskiego.
Jako trzeci sparing sztab szkoleniowy Legii zaplanował mecz z węgierskim Nyiregyhaza Spartakus FC.

Spotkanie odbyło się 22 stycznia i zakończyło wygraną wicemistrzów Polski 3:1 a wszystkie trzy bramki zdobył obrońca Mateusz Wieteska. Po raz pierwszy do bramki rywali trafił głową w 16 minucie. Niespełna kwadrans później Węgrzy doprowadzili do wyrównania a gola strzelił w 31 minucie Fodor. Ponowne prowadzenie legionistom dał Wieteska w 36 minucie a hat-tricka skompletował w 73 minucie wykorzystując rzut karny.

Czwarty sparing z serbskim FK Vozdovac Legia wygrała 1:0 a zwycięską bramkę w 80 minucie po podaniu Luquinhasa zdobył wprowadzony na boisko w 63 minucie Mateusz Cholewiak.

Pierwszy mecz w rundzie rewanżowej PKO Ekstraklasy zespół z Łazienkowskiej rozegra 09.02.2020 a jego przeciwnikiem będzie ŁKS Łódź.