Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Tak wygląda pies bez nadziei – Misiek poszukuje domu [VIDEO]

2020-02-04 17:00:00 (ost. akt: 2020-02-04 13:08:59)
Misiek czeka na kochający dom

Misiek czeka na kochający dom

Autor zdjęcia: OTOZ Animals Schronisko w Elblagu

Żaden pies nie marzy o codzienności spędzonej za kratami. Szczególnie trudno znaleźć dom zwierzętom w podeszłym wieku. Jednym z nich jest Misiek, mieszkaniec elbląskiego schroniska, któremu pozostało niewiele czasu, a chciałby go spędzić u boku swojego człowieka.

Jak informują pracownicy i wolontariusze elbląskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Misiek jest 19-letnim podopiecznym placówki, dla którego poszukiwani są kochający właściciele. Pies waży około 15 kilogramów, nie widzi na jedno oko, a jego słuch jest słaby. Misiek ze względu na swój wiek nie cieszy się już dobrą sprawnością fizyczną, dlatego najlepszy byłby dla niego dom wolnostojący, wchodzenie po schodach stanowić może bowiem dla niego spory wysiłek.

Miśka cechuje łagodne usposobienie, dogaduje się z innymi zwierzętami, o czym świadczy video nakręcone przez wolontariuszy w ubiegłym roku:

Pragniemy mimo całej naszej miłości do Miśka zaznaczyć, że adopcja starego psa zawsze wiąże się z wieloma trudnościami i wyrzeczeniami, a także kosztami. Takiej decyzji nie można podjąć pod wpływem chwili, czy żalu. Trzeba to przemyśleć, gdyż nie zawsze od początku wszystko układa się gładko i bezproblemowo.

Na nagraniu poniżej możecie zobaczyć, jak pies porusza się obecnie:

Wierzymy, że Misiek znajdzie kochających i odpowiedzialnych właścicieli, którzy sprawią, że reszta jego życia będzie przyjemniejsza od schroniskowej codzienności.

Wszelkie informacje pod numerem telefonu 552341646 w godzinach 12.00-17.00.

kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB