Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Zostań mistrzem w jedzeniu pączków

2020-02-05 19:00:00 (ost. akt: 2020-02-05 16:58:30)

Autor zdjęcia: Zdj. archiw. Marek Lewandowski

W Tłusty Czwartek, który w tym roku przypada na 20 lutego nikt nie patrzy na dietę i kalorie. To czas, kiedy bez wyrzutów możemy zajadać się pączkami i faworkami. Z tej okazji po raz dziesiąty wspólnie z Piekarnią Raszczyk, organizujemy mistrzostwa Elbląga w jedzeniu pączków na czas.

Tłusty Czwartek przypada w ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W tym roku przypada on na 20 lutego. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Tak więc zachęcamy wszystkich do celebrowania tej tradycji.

Nasza redakcja wspólnie z Piekarnią Raszczyk organizuje, tak jak w latach poprzednich, mistrzostwa Elbląga w jedzeniu pączków na czas. Szukamy osób, które są gotowe podjąć się tego słodkiego wyzwania. Zadanie jest proste: w ciągu pięciu minut trzeba będzie zjeść jak największą liczbę pączków.

W ubiegłym roku zwyciężył pan Zbigniew Rańcza, który zjadł sześć pączków w ciągu 5 minut. — Jaki jest przepis na słodki sukces? Dobry pączek — śmieje się pan Zbigniew. — A „Raszczyk” robi naprawdę wyjątkowe. Potem już tylko jeden kęs pączusia, łyk wody i hej, do przodu z rekordem!

- Ten konkurs to już taka nasza wspólna tradycja i cieszy się on niezwykłym powodzeniem. Tłusty Czwartek, to wyjątkowy dzień w kalendarzu polskich świąt. Warto wtedy udzielić sobie swoistej dyspensy i bez wyrzutów sumienia zasiąść do słodkiej konsumpcji. Bo czy jest coś lepszego niż pyszny pączek z nadzieniem różanym i cukrem pudrem? Chyba nie... — mówił Sebastian Sokół, kierownik działu marketingu i sprzedaży w Cukierni Piekarni Raszczyk.

W tym roku, jak i w ubiegłych latach konkurs odbędzie się w Cukierni Piekarni Raszczyk w Centrum Handlowym Ogrody przy ul. Płk. Dąbka 152 w Elblągu o godz. 11. Każdy chętny może zgłosić się do konkursu wysyłając maila z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres redakcja@dziennikelblaski.pl. W tytule należy wpisać „Tłusty Czwartek”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby, które wezmą udział w zawodach powiadomimy drogą mailową bądź telefonicznie. Do wygrania będą bony na zakupy w cukierni oraz ciastka fefernuszki, kuch warmiński i chleb warmiński.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB