Czwartek, 27 lutego 2020. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Wielki finał i duże emocje

2020-02-11 15:00:00 (ost. akt: 2020-02-14 14:13:22)
Bal Sportowca 2019

Bal Sportowca 2019

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

PLEBISCYT\\\ Po raz czternasty nasi Czytelnicy wybrali 10 Najpopularniejszych Sportowców Elbląga i regionu za 2019 rok. Wyniki plebiscytu ogłosimy w sobotę podczas Balu Sportu w Hotelu Młyn. Zapraszamy do śledzenia transmisji na dziennikelblaski.pl i facebooku.

Przed nami wielka dawka emocji, bo już w sobotę podczas Balu Sportu poznamy wyniki 14 Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców "Dziennika Elbląskiego" 2019 roku. Podobnie jak w latach ubiegłych Bal Sportu odbędzie się w gościnnych murach Hotelu Młyn.

Naszymi gośćmi będą sportowcy, laureaci, trenerzy, działacze, parlamentarzyści, samorządowcy i przedsiębiorcy oraz sympatycy sportu. Ogłoszenie wyników plebiscytu będziemy transmitować na dziennikelblaski.pl. oraz na naszym facebooku. Przed ekrany zapraszamy na godz. 20.

Nasza redakcja już po raz czternasty zorganizowała Plebiscyt. W tej edycji na liście nominowanych znalazło się pięćdziesięciu sportowców, z siedemnastu klubów, w dwunastu dyscyplinach sportowych z Elbląga i regionu. Głosowanie za pomocą SMS-ów ruszyło 2 grudnia i trwało do 3 lutego do godziny 23.59. Otrzymaliśmy prawie osiem tysięcy głosów. Kto znalazł się w pierwszej dziesiątce? Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele siedmiu dyscyplin sportowych. Walka o miejsce na podium, trwała do ostatniej minuty głosowania. Tak jak przed rokiem, do końca nie było wiadomo, jak będzie wyglądała finałowa dziesiątka. Możemy też zdradzić, że w gronie laureatów jest też przedstawicielka płci pięknej.

Podczas sobotniego wieczoru, także tradycyjnie już wręczymy wyróżnienia trenera roku, talent roku, które przyznane zostały przez Kapitułę Plebiscytu i po raz pierwszy na najlepszą siłownię fitness. Przypomnijmy, że przed rokiem, głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca wygrała Marta Witkowska, kajakarka Olimpii Elbląg. — Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie ciężka praca i idące za tym dobre wyniki. — Jestem mile zaskoczona wygraną w plebiscycie. To także sukces, sztabu trenerskiego, działaczy, sponsorów, wszystkich którzy wspierają sport w Elblągu — mówiła odbierając statuetkę za pierwsze miejsce.

Wcześniej Czytelnicy "Dziennika Elbląskiego" również docenili sportsmenki. W 2016 roku najlepszą okazała się Joanna Waga, piłkarka ręczna Startu Elbląg, a w 2017 roku sukces zanotowała Sylwia Lisewska, również ze Startu Elbląg.

Możemy zapewnić, że emocji w sportowy wieczór nie zabraknie. Przygotowania do Balu Sportu trwają od kilku tygodni. To będzie piękne zakończenie plebiscytu na najpopularniejszych sportowców, który na stałe wszedł do kalendarza imprez sportowych odbywających się w Elblągu.Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB