środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Od 19 lutego Most Dolny będzie zamknięty

2020-02-14 21:00:00 (ost. akt: 2020-02-14 17:42:46)

Autor zdjęcia: Kamila Kornacka

Nawierzchnia Mostu Dolnego od dawna była bardzo zniszczona. Wybrzuszenia, ubytki, stan jest katastrofalny. W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę, który nawierzchnię ma naprawić. W związku z tym od 19 lutego most będzie zamknięty.

Oba mosty zostały wyremontowane dzięki projektowi unijnemu, który zakładał poprawę infrastruktury Portu Morskiego Elbląg w zakresie obsługi żeglugi pasażerskiej i turystycznej. Oba są zwodzone, ale tylko przez Most Dolny, oprócz pieszych, mogą przejeżdżać również samochody. Nawierzchnia mostu ulegała coraz większym zniszczeniom.

Nie od razu ratusz znalazł wykonawcę, który za określoną kwotę chciałby się podjąć naprawy. Na szczęście ostatni przetarg wyłonił firmę, która zajmie się mostem.

- Od dnia 19 lutego 2020 r. wystąpią utrudnienia w komunikacji na Starym Mieście związane z wymianą nawierzchni Mostu Dolnego w ciągu ulic Studziennej i Orlej - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Ruch kołowy na moście zostanie wstrzymany całkowicie, a ruch pieszych będzie się odbywał tylko jednym chodnikiem. Roboty na Moście Dolnym mają potrwać do 20 kwietnia 2020 r.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB