Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Działkowcy czynnie uczestniczyli w dyskusji

2020-02-17 17:00:00 (ost. akt: 2020-02-17 15:08:59)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Zima ma się ku końcowi. Właściciele ogródków działkowych pomału szykują się do wiosennych porządków.

W dniach 10,11 i 13 lutego Straż Miejska w Elblągu wzięła udział w profilaktycznych zajęciach dla działkowców z terenu Elbląga. Zajęcia odbyły się w Polskim Związku Działkowców – Zarząd Okręgowy przy ul.Kościuszki. Na spotkaniach poruszono tematykę Termicznego przekształcania odpadów oraz zaśmiecania terenów miejskich i nie tylko.

Strażnicy poinformowali o konsekwencjach prawnych palenia ognisk i spalania odpadów na działkach oraz wyrzucania odpadów do miejsc do tego nie wyznaczonych.

Działkowcy czynnie uczestniczyli w dyskusji podczas której dowiedzieli się w jaki sposób segregować odpady, w jaki sposób je składować i utylizować. Padały również pytania na temat wędzarni oraz grilla – grill to jedyna forma rekreacji z udziałem ognia, jaką można na działkach uprawiać. Wszelkiego rodzaju wędzarnie stawiane na terenie ogródków działkowych, według Polskiego Związku Działkowców są nielegalne.

http://m.wm.pl/2020/02/orig/straz-611059.jpg

Mamy nadzieję, że Działkowcy zaczerpnęli dużą ilość wiedzy którą teraz wykorzystają.

Przypominamy, że w Elblągu obowiązuje selektywna zbiórka odpadów oraz, że termiczne przekształcanie odpadów zagrożone jest karą grzywny w wysokości do 5000 zł.

Straż Miejska w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB