Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Zranione zwierzęta trafiły pod opiekę

2020-02-21 17:00:00 (ost. akt: 2020-02-21 10:44:17)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Młynary

W ostatnich tygodniach na terenie powiatu elbląskiego znaleziono dwa koziołki, które bez pomocy człowieka zapewne nie zdołałyby przeżyć samodzielnie. Były ranne i wymęczone. Trafiły do specjalistycznego ośrodka dla zwierząt.

W lutym do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach trafiły dwa kozły - młody i dorosły - z okolic Elbląga. Zwierzęta były wycieńczone, ranne. Teraz zaopiekują się nimi profesjonaliści.

Jak podaje Nadleśnictwo Młynary, na początku lutego leśnicy otrzymali telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek Młynar dotyczące przebywającej na terenie jej posesji rannej sarny.

— Na miejsce niezwłocznie udali się pracownicy nadleśnictwa, którzy stwierdzili, że sarna rogacz jest bardzo wyczerpany i wymaga profesjonalnej pomocy — relacjonują Emilia Wygonna i Ewa Parzyszek z Nadleśnictwa Młynary. — Zwierzę zostało przewiezione do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach gdzie podano mu leki oraz zapewniono odpowiednią opiekę.

Na stronach tego ośrodka czytamy, że "koziołek przyjechał w towarzystwie panów ze Straży Leśnej i Nadleśnictwa Młynary. Koziołek jest tak wyczerpany, że nie ma siły stać na nogach, bardzo odwodniony. Dostał kroplówki i leki na wzmocnienie. Spróbujemy postawić go na nogi, rokowania bardzo ostrożne".

Nieco ponad dwa tygodnie później do ośrodkach w Jelonkach trafił dorosły kozioł. Znaleziono go w okolicach Elbląga.

— Biedak wpadł do rowu pełnego wody — informują w ośrodku rehabilitacji zwierząt. — Wyciągniecie go nie było łatwe. Wyziębionego i przemoczonego koziołka zabraliśmy prosto do lecznicy, ma duszności, nie jest w stanie utrzymać się na nogach. Ogrzewamy i czekamy co przyniesie nowy dzień.

O losach tych zwierząt, jak i wielu innych, można dowiedzieć się z facebook'owej strony Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

raz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wot #2873522 | 83.9.*.* 22 lut 2020 00:10

    "Na miejsce niezwłocznie udali się pracownicy..." Niezwłocznie, natychmiast, błyskawicznie to czasami trzeba skorzystać z toalety! Inne czynności, w tym większość opisywanych na tym portalu, można wykonywać w normalnym tempie!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz