środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Powołanie wicewójt lekiem na braki urzędników

2020-02-27 15:00:00 (ost. akt: 2020-02-27 11:49:14)

Autor zdjęcia: źródło: Google Maps

Gmina Milejewo boryka się z lukami kadrowymi w urzędzie. Na obsadzenie czekają dwa stanowiska, jednak brakuje chętnych. Dlatego wójt postanowił zatrudnić zastępcę, która przejmie część obowiązków urzędniczych.

W gminie Milejewo brakuje urzędników. Na chętnych czekają dwa wolne stanowiska. Serwis prasowy gminy opublikował ogłoszenia o naborze na wolne stanowisko urzędnicze do spraw gospodarki przestrzennej i geodezji, oraz o naborze na wolne stanowisko urzędnicze do spraw ochrony środowiska, gospodarki odpadami i ochrony zwierząt.

Jak się jednak okazuje, chętnych do pracy w urzędzie brakuje.

— Ze względu na trudności w znalezieniu pracowników na wolne stanowiska urzędnicze, w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania urzędu, podjąłem decyzję o czasowym powołaniu zastępcy wójta — poinformował podczas lutowej sesji rady gminy Milejewo wójt Krzysztof Szumała. — Od 17 lutego obowiązki zastępcy wójta w wymiarze połowy etatu objęła wieloletnia sekretarz gminy pani Anna Kowalska. Mam nadzieję, że doświadczenie pani Ani pozwoli nam zapełnić luki kadrowe w urzędzie, i zapewnić sprawne funkcjonowanie urzędu.

Jak nam wyjaśnił gospodarz Milejewa i okolic, powołanie w wymiarze połowy etatu zastępcy wójta „ma wspomóc pozostałych pracowników urzędu w wykonywaniu zwiększonych obowiązków służbowych i ewentualną pomoc nowo przyjętym pracownikom w ich sprawnym poznaniu i opanowaniu nowych zadań”.

Aby zostać urzędnikiem, trzeba spełnić szereg wymagań Oprócz tych szczegółowych, charakterystycznych dla danego stanowiska, kandydat na urzędnika powinien mieć obywatelstwo polskie lub obywatelstwo kraju Unii Europejskiej, lub kraju, któremu na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium RP. Ponadto kandydat powinien mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych i cieszyć się nieposzlakowaną opinia. Ważna jest też niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

raz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB