Wtorek, 13 kwietnia 2021. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Najpiękniejsza palma wielkanocna

2020-03-07 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-07 12:27:46)

Autor zdjęcia: www.selezjanie-tolkmicko.pl

To już trzynasty raz Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ogłasza konkurs „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Zaczynali lokalnie, teraz konkurs rozrósł się na cały region. Piękne i okazałe palmy, prezentowane podczas konkursu są bardzo wysokie. Muszą bowiem mieć minimum 1 metr długości.

Jak podaje regulamin, palmy mogą być wykonane indywidualnie lub zbiorowo przez większą ilość osób. Do konkursu mogą być zgłaszane palmy wykonane z naturalnych surowców takich jak pędy wierzby, bibuła, suszone kwiaty, bukszpan itp.

- Zaczynaliśmy ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem Miejskim, potem włączył się Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej – informują organizatorzy. - W kolejnych latach dołączały do tego konkursu szkoły i stowarzyszenia. z terenu gminy. Kiedy nadszedł czas, że na zaproszenie odpowiedziały instytucje i osoby spoza naszej gminy, postanowiliśmy w 2017 roku zmienić ten konkurs na Regionalny.

- Cieszy fakt, że przez te wszystkie lata wspierał nas we współorganizacji Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, od 2016 roku - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a w 2017 roku do grona sponsorów dołączyło Starostwo Powiatowe w Elblągu, a Pan Starosta objął osobiście Konkurs swoim patronatem – wyliczają organizatorzy. - W 2019 roku do współpracy włączył się również Caritas Diecezji Elbląskiej. I tak jest w tym roku. Patronatem medialnym objęły nas: Redakcja Dziennika Elbląskiego i Redakcja Gościa Niedzielnego.

Nagrody dla uczestników fundują: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Caritas Diecezji Elbląskiej, oraz Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

- Zapraszamy do udziału w konkursie, osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej. Zaproszenie obejmuje mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości – zachęcają organizatorzy.

Regulamin można znaleźć na naszej stronie parafialnej: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/. Tam też w zakładkach Aktualności i Galeria (w układzie chronologicznym) znajdują się informacje i zdjęcia z poprzednich konkursów.

Liczymy na liczny udział w konkursie Regionalnym na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2020.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB