Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Czy będzie zawodowa grupa kolarska? [ZDJĘCIA]

2020-03-03 14:35:14 (ost. akt: 2020-03-03 15:18:01)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

KOLARSTWO\\\W miniony weekend w kompleksie "Nowa Holandia" w Elblągu odbyła się wojewódzka gala Warmińsko - Mazurskiego Związku Kolarskiego na której przedstawiono nową grupę kolarską reprezentującą nasz region i plany na najbliższą przyszłość.


W tej doniosłej przedsezonowej uroczystości uczestniczyli: były prezes Polskiego Związku Kolarskiego i zarazem honorowy pre4zes Europejskiej Unii Kolarskiej Wojciech Walkiewicz, członek zarządu Polskiego Związku Kolarskiego Zdzisław Trojga, były reprezentant Polski Cezary Zamana oraz prezes Wojewódzkiej Federacji Sportu Zbigniew Lewicki.

Nie zabrakło też cenionych i zasłużonych działaczy klubów kolarskich na Warmii i Mazurach, a także licznego grona samorządowców.— Obecnie na terenie naszego województwa młodzi adepci kolarstwa pobierają naukę i szkolą się w dwunastu szkółkach kolarskich. Działa też prężnie osiem klubów w których kolarstwo uprawiane jest wyczynowo, a do takich należą, między innymi: LKK Warmia Biskupiec, W-MKS Olsztyn, MSR Mrągowo, PRIM Ełk, UKS Prostki oraz Folta Silvant Budokop Team Elbląg — informuje prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego —Adam Wadecki.

W tym ostatnim zespole startują zawodnicy U-23, a w jego skład wchodzą młodzi kolarze z naszego regionu — dodaje. — Mam dwa marzenia, a mianowicie wskrzesić kolarski wyścig dookoła Warmii i Mazur oraz powstanie grupy zawodowej — mówił podczas gali Adam Wadecki. — Staramy się tym młodym zawodnikom w różny sposób pomagać, nie tylko pod względem treningów, ale także w sprzęcie i odżywkach. W planach przygotowań do sezonu drużyna już 18 marca na okres dwutygodniowy, w składzie 9-osobowym wyjedzie na zgrupowanie do Calpe (Hiszpania), by tam szlifować formę na tegoroczne imprezy — opowiada Wadecki. Sezon rozpoczniemy 3 kwietnia od międzynarodowego wyścigu kolarskiego "Ślężański Mnich" na trasie Sobótka —Dzierżoniów. Wystąpimy także w wyścigach "Szlakiem Grodów Piastowskich" oraz w mistrzostwach Polski, w których chcemy być widoczni, a także w planach mamy wojaże zagraniczne — mówi Wadecki. — Jeśli chodzi o powstanie zawodowej grupy kolarskiej potrzebne są do tego środki finansowe. Robimy to małymi krokami, ale idziemy w dobrym kierunku. Będę dążył, żeby taki projekt na Warmii i Mazurach powstał — zdeklarował się Prezes.

Jerzy Kuczyński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Proboszcz #2879227 | 78.88.*.* 3 mar 2020 16:24

    To chłopaki bedą sobie teraz pedałować :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kruk #2879210 | 83.3.*.* 3 mar 2020 15:42

    Trzymam kciuki Powodzenia V

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz