Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Zatoka oraz Olimpia II powalczą o spokojny byt

2020-03-15 13:08:17 (ost. akt: 2020-03-15 13:08:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: zdj. archiw. Michał Skroboszewski

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ\\\ 29 marca miała ruszyć runda wiosenna z udziałem Zatoki Braniewo oraz rezerw Olimpii Elbląg. Jednak czy dojdą w tym czasie mecze o ligowe punkty, pokaże to najbliższy czas. Na dziś w obu tych zespołach prowadzone są zajęcia indywidualne.

• Zatoka Braniewo przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła pod okiem trenera Piotra Zająca, który w poprzednim sezonie prowadził grającą w klasie okręgowej Polonię Pasłęk. W Braniewie na tym stanowisku, Zając zastąpił Adama Borosa, który obecnie prowadzi III-ligową Concordię Elbląg. Piłkarze z Braniewa do zajęć treningowych przystąpili 14 stycznia.Trenowali trzy razy w tygodniu, pracując na siłowni, w hali oraz w terenie. Rozegrali w tym czasie sześć spotkań kontrolnych. Ich bilans to pięć zwycięstw oraz jedna porażka. Podopieczni trenera Zająca pokonali: Płomień Turznica 2:0, Kormoran Zwierzewo 8:1, Victorię Bartoszyce 5:1, Olimpię Elbląg (juniorzy) 9:2, Stomil II Olsztyn 1:0 i ulegli Olimpii II Elbląg 4:5. Nieźle w sparingach wyglądała ich skuteczność. W sumie zdobyli 29 bramek a stracili tylko dziewięć.

— Od początku dużo pracowaliśmy nad wytrzymałością ogólną oraz specjalną, gdzie położyliśmy nacisk na szybkość. Nie zapomnieliśmy także o taktyce, w tym poprawienie odbioru piłki i szybkim wyprowadzeniu kontrataku — mówi trener Zając. Zatoka obecnie z dorobkiem 20 punktów, zajmuje po rundzie jesiennej dziewiąte miejsce w tabeli. W klubie, nikt jednak nie dopuszcza myśli o spadku, a wręcz przeciwnie, drużyna ma się piąć w tabeli ku górze — dodaje Zając. W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną rozpowszechnianiem się koronawirusa, nie odbędą się kolejne dwa mecze kontrolne, którymi rywalami byliby Wałsza Pieniężno oraz GKS Wikielec — dodaje trener.. W przerwie zimowej Zatoka pozyskała: bramkarza Tomasza Wojtkiewicza (Polonia Pasłęk), młodzieżowca Mateusza Brzozowskiego (Olimpia Elbląg), Remigiusza Misztala (Osiczanka Osice) oraz Sebastiana Tomczuka (Concordia Elbląg). Jak do tej pory z zespołu nikt nie ubył. Trzon drużyny na pewno będą stanowić zawodnicy obyci w IV ligowych bojach: Łukasz Wolak, Bogdan Wieliczko, Kacper Korkliniewski, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk.

Jeśli chodzi o treningi, każdy z zawodników dostał rozpiskę na indywidualny trening na najbliższe dni, tym bardziej iż wszystkie obiekty sportowe w Braniewie zostały zamknięte aż do odwołania.

• Olimpię II Elbląg nadal prowadzi trener Szymon Waga. Ten zespół także solidnie przygotowuje się do zmagań ligowych. Drużyna rezerw, także przygotowania rozpoczęła w styczniu, zaliczając w tym zgrupowanie dochodzeniowe. Zespół oparty jest na grze młodzieżowców, do którego w tym sezonie dołączyli kolejni piłkarze, którzy nie ukończyli wieku juniora z Akademii Piłkarskiej Olimpi.i Podopieczni trenera Wagi jak do tej pory, w ramach przygotowań do sezonu, rozegrali siedem spotkań kontrolnych. Pokonali: Agat Jegłownik 2:1, Żuławy Nowy Dwór Gd. 2:1, Zatokę Braniewo 5:4, Polonię Pasłęk 6:0, Powiśle II Dzierzgoń 8:1 oraz ulegli Jaguarowi Gdańsk 0:2 i ponieśli porażkę z IV ligowym Powiślem Dzierzgoń 1:4. Elblążanie po17 spotkaniach mają na koncie 18 punktów i okupują 12 miejsce w tabeli. Na wiosnę w drużynie znów grać będą między innymi: Dawid Kapłon, Łukasz Sarnowski, Kacper Ziewiec, Sebastian Milanowski, Mariusz Bucio oraz Jakub Branecki — W tej chwili nie prowadzimy treningów grupowych. Każdy piłkarz pracuje na razie nad swoją formą sam. Zawodnicy dostali indywidualne rozpiski - informuje Waga. Nasz cel, to zająć bezpieczne miejsce w środku tabeli.

Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB