Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Elblążanie wspierają Wojewódzki Szpital Zespolony

2020-03-21 15:00:00 (ost. akt: 2020-03-22 17:34:10)
Weronika Chomacka z darami dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Weronika Chomacka z darami dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Mieszkańcy miasta wykazują się niezwykłą empatią w tych ciężkich czasach, które nastały. Wczoraj do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafiło m.in. 400 maseczek, rękawiczki i płyny dezynfekujące.

Weronika Chomacka, koordynatorka pomocy osobom pracującym w szpitalu, informuje, że wczoraj do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu dostarczone zostały następujące produkty: rękawiczki jednorazowe - 32 opakowania po 100 sztuk, 400 sztuk maseczek - 100 chirurgicznych i 300 uszytych przez wolontariuszy, czepki jednorazowe - 8 opakowań po 100 sztuk, 11 butelek płynu do dezynfekcji oraz spory zapas ręczników papierowych.

– Zbierałam dary jeżdżąc od domu do domu, nie tylko od pomocnych osób z Elbląga, bo byłam też m.in. w Młynarach – mówi Weronika. – Zbiórka trwa nadal! Zachęcam także do podjęcia się szycia maseczek – jeśli ktoś ma materiał bawełniany, flanelę bawełnianą lub płótno bawełniane na grupie "Otwieramy Serca POMAGAMY w walce" jest udostępniony wzór, jak ma wyglądać maseczka – dodaje.

Wszyscy chętni do pomocy mogą dołączyć do grupy tutaj.

Nadal podzielić się możecie produktami takimi jak:
✅ Rękawiczki
✅ Maseczki
✅ Fartuchy ochronne
✅ Ręczniki papierowe
✅ Przyłbice
✅ Gogle
✅ Środki do dezynfekcji


Na portalu Facebook pojawiła się również prośba jednego z lekarzy ze Szpitala Miejskiego w Elblągu:
Drodzy Elblążanie! Mam gorącą prośbę - znacie aktualną sytuację szpitali i dramatyczny wyścig z czasem . Czy wy lub wasi znajomi macie może zbędne nianie elektroniczne po po swoich pociechach ? Może macie nadmiar rękawiczek jednorazowych ? Płynów antybakteryjnych ? Zbędnych gogli narciarskich? Może mając umiejętności krawieckie moglibyście uszyć maseczki chirurgiczne ? To wszystko potrzebujemy aby moc zaopiekować się chorymi w izolacji . Zbiórka - Izba Przyjęć Szpitala Miejskiego ul. ŻEROMSKIEGO 22 Elbląg. Dziękuję

Jednocześnie przypominamy, że chętni do pomocy mogą też dołączyć do grupy Widzialna Ręka - Elbląg i okolice klikając w ten link.

kk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wesoły wirus #2892176 | 188.147.*.* 23 mar 2020 18:04

    No tak, ktoś zmarł na raka ale przypadkowo przy sekcji zwłok wykryto koronawirusa i mamy komunikat: "Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. To xx-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w xxx. Jak podaje ministerstwo, osoba miała choroby współistniejące." Jednym słowem P A R A N O J A !!! Ludzie opanujcie się i dajcie normalnym normalnie żyć!!! Normalni nie dajcie się ogłupić przez oszołomów i nie popadajcie w histerię!!! Ludzie wyjdźcie na spacer, jest ładna pogoda. Przewietrzcie siebie i mieszkania. Jak będziecie łykać jak pelikan ryby wszystko to co trąbią w mediach to zachorujecie od smrodu i nie wiadomo od jakiego badziewia siedząc w czterech ścianach!!! Wirusów wszelkiego rodzaju jest dużo i są one wszędzie. Żeby się niczym nie zarazić to ludzie musieliby zamknąć się w inkubatorach. Kto ma zachorować ten zachoruje a kto ma być zdrowy ten będzie i tego się nie zmieni!!! Taka jest natura i takie jest życie człowieka. Ludzie codziennie rodzą się i umierają i nie w takich ilościach jak podają media od jakiegoś sztucznie wyimaginowanego wirusa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz