środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Trwa budowa przekopu [ZDJĘCIA]

2020-03-22 16:00:00 (ost. akt: 2020-03-22 14:25:34)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Pogrążanie ścianki szczelnej nabrzeża południowego, prace przy nasypach pod przyszłe obiekty mostowe i drogi – na takim etapie obecnie jest budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Przypomnijmy: Obecne prace związane są z I częścią tego przedsięwzięcia, która obejmuje:
- budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej,
- budowę kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego oraz oznakowaniem nawigacyjnym, budynkami technicznymi (wraz z instalacjami), parkingami, punktem widokowym, nowym układem drogowym z dwoma ruchomymi stalowymi mostami o pionowej osi obrotu, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed śluzą i za śluzą, sieci elektroenergetycznych, teletechnicznych, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, ujęcia wody podziemnej,
- budowę sztucznej wyspy zlokalizowanej na Zalewie Wiślanym.

- Obecnie trwa pogrążanie ścianki szczelnej nabrzeża południowego w porcie osłonowym od strony Zatoki Gdańskiej, prowadzone są prace ziemne na Mierzei Wiślanej związane z wykopami, w tym prace przy nasypach pod przyszłe obiekty mostowe i drogi – informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni. - Trwają także prace elektryczne i teletechniczne. Usuwane są kolizje z istniejącymi sieciami m.in. poprzez przewierty.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z budowy.


k

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2891643 | 31.0.*.* 22 mar 2020 17:01

    No bez jaj ludzie w szpitalach nie mają podstawowej ochrony a oni sobie kanalik kopią !! Jak by to było najważniejsze na świecie ! Tyle kasy idzie w błoto i to dla zaspokojenia jednego małego człowieczka .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)