Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

„Kampania Kolejowe ABC” na torach domowej edukacji!

2020-03-24 20:00:00 (ost. akt: 2020-03-24 18:30:41)

Tematyka pociągów od zawsze fascynuje dzieci. Warto wykorzystać te pozytywne skojarzenia i rozpocząć przygodę z Kampanią Kolejowe ABC w domu.Rodzice i nauczyciele mogą skorzystaćz bezpłatnych materiałówedukacyjnych na temat bezpieczeństwa kolejowego. Wystarczy pobrać je ze strony internetowej Kampanii Kolejowe ABC i przekazać dzieciom, by przeniosły się w świat zabawy i dały się ponieść kolejowym przygodom!

Czas kiedy dzieci i rodzice pozostają w domu można wykorzystać na naukę poprzez zabawę, korzystając z dobrze merytorycznie przygotowanych źródeł.Gdzie znaleźć pomoce naukowe? Można je pobrać ze strony www.kolejoweabc.pl. Dostępne są trzy unikalne podręczniki dostosowane do różnych grup wiekowych – przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz klas IV-VI.Na dzieci czeka również edukacyjna kolorowanka „Kolejowe Przygody Rogatka”.

W podręcznikach „Kampania Kolejowe ABC w moim przedszkolu” oraz „Kampania Kolejowe ABC w mojej szkole” znajdują się wskazówki dotyczące bezpieczeństwa kolejowego oraz gotowe scenariusze lekcji. Są one tak przygotowane, że również bez przeszkód można większość przeprowadzić samodzielnie w domu. Z pewnością dzieci będą miały przy tym mnóstwo frajdy. Zawarte w skryptach treści na tematznaków drogowych i piktogramów, bezpieczeństwa w pociągu, w pobliżu torów i na peronie pomogą odpowiedzieć na takie pytania jak:co robić, gdy zobaczymy niebezpieczną sytuację? Jak wezwać pomoc? Czym jest bezpieczeństwo kolejowe? W książkachznajdują się również różne ćwiczenia, zabawy i ciekawe quizy.

Edukacyjna kolorowanka, którą można łatwo wydrukować po pobraniu z internetu,wprowadza dzieci w tematykę bezpieczeństwa kolejowego przy pomocy głównego bohatera Kampanii Kolejowe ABC– nosorożca Rogatka. Towarzyszy on dzieciom przy rozwiązywaniu zadań, rebusów czy elementach do kolorowania, przekazując jednocześnie najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Wszystko poto, by kształtować wyobraźnię, uważność oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.
Wiele ćwiczeń zamieszczonych w materiałach edukacyjnych z łatwościąuda się zrealizować nie tylko podczas lekcji szkolnych, ale także prosto z domowego zacisza.Różnorodność przygotowanych zadań pozwala je zmieniać i dostosować do grupy wiekowej.Edukacja w tym zakresie z pewnością przyczyni się do poszerzenia wiedzy najmłodszych,a przede wszystkimumili spędzony czas w domu.

Bezpłatne materiały są dostępne na stronie internetowej Kampanii Kolejowe ABC. Działania w ramach kampanii można śledzić również na Facebooku i Instagramie.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Urząd Transportu Kolejowego


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB